Atalanta dobila Milan, Torino i Parma podijelili bodove

Filip Han • nedjelja, 11.05.2014.

U popodnevnom terminu Serie A mogao se vidjeti poraz Milana kod Atalante kojim si je momčad Clarencea Seedrofa zakomplicirala put do nastupa u Europi sljedeće sezone, remi Torina i Parme koji se također bore za nastup u Europskoj ligi, kao i utakmicu koja je odlučila o kandidatima za ispadanje iz lige...

Milan je izgubio u gostima kod Atalante u prvoj utakmici dana i time doveo u pitanje svoj nastup u Europi sljedeće sezone. Gosti su poveli zahvaljujući autogolu Bellinija u 51. minuti. Rezultat je izjednačen u 68. minuti nakon što je jedanaesterac skrivio Constant, a realizirao ga Denis. Međutim, Constanta je zasigurno više iznervirala provokacija navijača koji su na teren bacali banane zbog čega je sudac upozorio da će prekinuti susret.

To se ipak nije dogodilo što je na kraju više odgovaralo Atalanti koja je pobijedila zahvaljujući pogotku Brienze u šestoj minuti sudačke nadoknade kojim je postavljen rezultat od 2:1.

Torino i Parma izravni su konkurenti u borbi za mjesta koja vode u Europu, a u današnjoj utakmici svaka je ekipa osvojila po bod. Torino je poveo zahvaljujući najboljem strijelcu lige Immobileu koji je u 42. minuti postigao svoj 22. prvenstveni gol sezone. Parma je u 64. minuti ostala s igračem manje nakon što je crveni karton dobio Lucarelli, no ipak je uspjela izjednačiti u 71. minuti poslije penala.

Kazneni udarac izveo je Cassano, Padelli je uspio to obraniti, no odbijanac je pokupio i zabio Biabiany za konačnih 1:1. I Torino je do kraja ostao bez jednog igrača, strijelac Immobile zaradio je drugi žuti karton, te je morao napustiti igru u 73. minuti.

U ostalim utakmicama Napoli je s 2:5 pobijedio Sampdoriju, Fiorentina je minimalno slavila protiv Livorna, a Catania u gostima svladala Bolognu. Te će dvije ekipe, zajedno s Livornom, ipak ostati u crvenoj zoni jer je Chievo slavio protiv Cagliarija i sada ima nedostižna četiri boda prednosti.

• teletabis8912.05.2014. u 01:55
    S obzirom na loš Milan ove sezone, pobjeda Atalante nije nikakvo iznenađenje. Šteta za Bolognu što je ispala, a što se Livorna tiče, oni me podsjećaju na engleski West Bromwich koji se nekad konstantno selio iz Premiershipa u Championship i obrnuto. Ne bih se iznenadio da Livorno sljedeće sezone... [više na forumu]