A1 liga: Cibona lako s Kvarnerom, Cedevita do guste pobjede u Šibeniku

Ivan Blažević • nedjelja, 18.05.2014.

Košarkaši Cibone i Cedevite odigrali su susrete 13. kola A1 košarkaške lige za prvaka. Cibona je na domaćem terenu imala lak posao sa pretposljednjim Kvarnerom, dok se Cedevita za nove bodove i očuvanje prve pozicije ipak morala nešto više pomučiti u Baldekinu.

Cibona u Draženovu domu nije imala velikih problema sa sedmoplasiranim Kvarnerom. Riječani su se dobro držali u prvom poluvremenu uglavnom zahvaljujući Čakarunu i Škifiću, i Kvarner je na predah otišao sa prihvatljivih -6 u odnosu na Zagrebački sastav.

U drugom dijelu kod Cibone se bude Šarić i Sirišćević, no Kvarner je još uvijek držao priključak i tricom u posljednjem napadu treće četvrtine došao na samo -2.

Ipak, u zadnjoj su dionici košarkaši Cibone zaigrali čvršću obranu i potpuno preuzeli kontrolu utakmice, napravivši u nešto više od dvije minute seriju 11:0, koja je odlučila utakmicu. Konačan rezultat je bio 83:64 u korist Cibone, u čijim su redovima najefikasniji sa 20 poena bili Šarić (8/16) i Sirišćević (7/13). Kod Kvarnera vrijedi izdvojiti Čakaruna sa 14 poena (5/8) i Škifića sa njih 17 (8/15).

Cedevita je u kasnijoj utakmici sa Šibenikom imala puno teži put do novih bodova. Domaćini su solidno odradili prvu četvrtinu koja je završena sa samo dva koša prednosti za Cedevitu.

Ipak, drugu su četvrtinu Šibenčani pali u crnu rupu. Cedevita je, naime, tu dionicu dobila sa 28:19, što se pokazalo ključnim za daljnji tok utakmice.

U trećoj su četvrtini Roko Badžim i Franko Kalpić dvjema uzastopnim tricama vratili Šibenik na -7, no nekakvog ozbiljnijeg povratka u utakmicu od strane domaćih košarkaša nije bilo sve do zadnjih minuta, kada serijom od 9:0 te kasnijom tricom Kalpića dolaze na samo -3. Ipak, Ante Delaš nakon toga je bio siguran na liniji slobodnih bacanja i smirio utakmicu.

Konačan rezultat bio je 91:87 za Cedevitu, kod koje su najbolji strijelci sa 17 poena bili Babić (6/12) i Zubčić (7/7), dok su se u redovima Šibenčana istaknuli Šamadan sa 20 poena (7/10) i Petani sa njih 14 (4/6).

• Gomez6919.05.2014. u 10:25
    ako budu bodovno izjednačeni - bolja je cedevita u međusobnom omjeru protiv cibone... ima obje pobjede.
    Gomez69
  • Zdren19.05.2014. u 08:20
    ako izgube zadnju tekmu? kaj onda?
    Zdren
  • sportoz18.05.2014. u 22:16
    Kad već pričamo o nečemu možda ne bi škodilo napisati da je Cedevita ovom teškom pobjedom ne samo očuvala nego i osigurala "jedinicu" prije doigravanja. Ili su to već svi prihvatili kao gotovu činjenicu?