Mate Pavić u drugom kolu kvalifikacija u Halleu, porazi za Ćorića i Krivokuću

Branimir Korać • subota, 07.06.2014.

Trojica hrvatskih tenisača nastupila su danas u kvalifikacijama za nadolazeće turnire u Halleu i Londonu. Jedini je slavio Mate Pavić dok su Neven Krivokuća i Borna Ćorić ubilježili startne poraze...

Mate Pavić uspješno je odradio posao na početku kvalifikacija u Halleu. Za protivnika je imao Matthiasa Bachingera kojeg je svladao u tri seta.

Bachinger nije igrač koji briljira na ovoj podlozi posljednjih godina, u posljednjih 13 susreta na travi upisao je čak 11 poraza, a jedine pobjede ostvario je protiv Dustina Browna i Ilije Bozoljca.

U ovom susretu Pavić je imao krizu u drugom setu kada je dva puta gubio servis, izgubio je početni udarac i odmah na startu trećeg seta, ali je ipak uspio odmah vratiti break. U samoj završnici još jednom je oduzeo servis Bachingeru i izborio prolaz u drugo kolo kvalifikacija.

U drugom kolu očekuje ga susret protiv osmog nositelja kvalifikacija, Australca Alexa Bolta koji je ispustio svega tri gema protiv domaćeg igrača Philippa Scholza.

U kvalifikacijama je nastupio i mladi Neven Krivokuća, međutim njega je u tri seta svladao Nijemac Lennart Zynga.

U kvalifikacijama je zapeo i Borna Ćorić koji je igrao u Londonu i odmah izgubio od Irca Jamesa McGeeja. Irac je slavio u dva seta u susretu u kojem je Ćorić spasio tri meč lopte prije nego je upisao poraz 10-8 u tie-breaku.