SP 2014, Skupina C, 1. kolo, 14.06.2014, 18:00 h, Estadio Mineirao, Belo Horizonte, gledatelja: 57.174
Suci: Mark Geiger (SAD), Mark Sean Hurd (SAD), Joe Fletcher (Kanada)

Mario Katušić • subota, 14.06.2014.

Započelo je natjecanje i u najizjednačenijoj skupini ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva, barem ako je vjerovati prognozama. No, Kolumbija je već u prvom susretu pokazala svoju kvalitetu, apsolutno nadigravši reprezentaciju Grčke. Treći nastup južnoameričke momčadi, treća pobjeda i po treći put tri pogotka u mreži protivnika.

Alexander Mejia
69'

Santiago Arias
74'
21
Jackson Martinez
76'
Giannis Fetfatzidis
57'
9
Konstantinos Mitroglou
64'
10
Giorgos Karagounis
78'

Prvu priliku na ovom susretu imali su Grci. U petoj minuti je pokušao Maniatis, no samo je zagrijao Ospinu. No, već u idućem napadu Kolumbijci su bili precizniji. Većinu posla napravio je Cuadrado po desnoj strani, a onda odigrao povratnu loptu na koju je natrčao Armero koji šutira, lopta putem do gola dira Manolasa te vara vratara i ulazi u gol za veliko vodstvo Južnoamerikanaca.

Samo minutu kasnije Grci su mogli izjednačiti. Odigrali su sličnu akciju, kao njihovi protivnici za pogodak, samo s lijeve strane, no Kone nije bio precizan kao Armero na drugoj strani i ostalo je 0:1. Nakon tog se igra malo primirila, a nešto uzbuđenja bilo je tek u 18. minuti, kad Rodriguez šutira točno u Karnezisa. Grci su idući put zaprijetili tek u 28. minuti. Torosidis je došao do lopte nakon prekida, no njegov udarac glavom nije bio precizan, kao ni Samarasov četiri minute kasnije, kad je pokušao iz dosta teške situacije.

Do odmora se dogodio po jedan pokušaj sa svake strane. U 41. minuti su Kolumbijci izbacili grčku obranu i u dobroj poziciji se našao Gutierrez, no umjesto udarca se odlučio na dodavanje, koje je obrana presjekla. Za Grke je u posljednjoj minuti još pokušao Kone, prekrasnim udarcem s ruba kaznenog prostora, no još je ljepša bila obrana Ospine. Grci su tako na odmor otišli s rezultatskim minusom, iako su imali loptu čak 59% vremena u svom posjedu.

Kolumbija je dobro otvorila i drugi dio. Nakon pet minuta je pokušao Rodriguez, no grčki vratar je još jednom siguran. Kolumbija je postavila svoju igru drugačije i Grci nisu mogli naći odgovor na njihovu obranu, a u 58. minuti njihov zaostatak postao je još veći.

Udarac iz kuta izveo je Rodriguez, Aguilar je s prve vratnice prenio nogom, a na dva metra od gola sam je Gutierrez, kojem nije bilo teško postići pogodak. Nakon tog gola, Grci više nisu imali izbora, morali su se otvoriti, a u 63. minuti im se to gotovo isplatio, no Gekas, iz čiste prilike s pet metara, glavom pogađa gredu.

Kolumbija je uspjela zatvoriti i primiriti igru te uzrokovati bezidejnost kod svojih protivnika koji su teško dolazili do ikakve pozicije za udarac. Kolumbija je pokušavala iz kontri, a jednu takvu su imali u 77. minuti kad Arias šutira u vratara. Grci su napokon do prilike došli u 85. minuti. Sjajno šutira Samaras, s ruba kaznenog prostora, Ospina je prekratak, no i lopta je prošla nekoliko centimetara pokraj vratnice.

Kolumbija je u sudačkoj nadoknadi došla i do trećeg pogotka. Loptu je unutar kaznenog prostora primio najbolji igrač utakmice, James Rodriguez, oslobodio se svog čuvara i lijevom nogom pogodio za 3:0. Na ovaj način je Kolumbija pokazala da ima onu kvalitetu o kojoj mnogi pričaju, dok će Grci morati poraditi na svojoj igri, posebno pri kreaciji napadačkih akcija, ukoliko žele ostvariti neki rezultat na ovom natjecanju.

• Obrisan korisnik15.06.2014. u 12:02
    Očito je da nije gledao tekmu ovaj koji je pisao naslovjedna izjednačena utakmica, a grčka me čak iznenadila u pozitivnom smislu, dobro su igraliobično ništa ne odigraju pa dobiju 1 - 0, sada su igrali pa izgubili 3 - 0, valjda im se vraća pomalo
  • Obrisan korisnik15.06.2014. u 11:09
    Malo prevelika razlika. Grčka uopće nije loše odigrala kako rezultat prikazuje
  • Obrisan korisnik14.06.2014. u 22:35
    Očito je da ovaj ko je pisal naslov nije gledal tekmu.
  • Obrisan korisnik14.06.2014. u 20:18
    Odlicna Kolumbija,jos da je Falcao u momcadi nebi im bilo kraja
  • Kojot_5014.06.2014. u 20:14
    Kolumbija - Grčka 3:01:0 (slavlje nakon gola)šansa Grka2:0greda Grkašansa Grka#33:0