SP 2014, Skupina C, 3. kolo, 24.06.2014, 22:00 h, Arena Pantanal, Cuiaba
Jackson Martinez 55', 82'
James Rodriguez 89'
Kolumbija

Marin Vuković • utorak, 24.06.2014.

Nogometaši Kolumbije zasluženo su u susretu trećeg kola skupine C svladali Japan s 4:1 i s devet bodova iz tri utakmice uvjerljivo se plasirali u osminu finala. Japanske računice pale su u vodu i izabranici Alberta Zaccheronija vraćaju se kući ranije nego su to planirali...

Hotaru Yamaguchi
62'
11
Yoichiro Kakitani
69'
8
Hiroshi Kiyotake
85'

Carlos Carbonero
46'

James Rodriguez
46'
22
Faryd Mondragon
85'
Jose Pekerman

Reprezentacija Kolumbije plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva kao prvoplasirana reprezentacija skupine C. Iako im susret s Japanom nije bio od velike važnost, s obzirom na to da su prvo mjesto već praktički osigurali prije ovoga kola, Kolumbijci su profesionalno odradili posao i izborili zasluženu pobjedu od 4:1.

Iako je Japan nešto bolje otvorio utakmicu i došao do dvije poluprigode, u 17. minuti loše je u japanskoj obrani reagirao Yasuyuki Konno i srušio Adriana Ramosa, a portugalski sudac Pedro Proenca pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je izveo Juan Cuadrado i Japance doveo u tešku situaciju.

Japan se ipak vratio u utakmicu, i to kada su kolumbijski nogometaši već mislima bili u svlačionici. Tek koju sekundu prije kraja prvoga dijela na ubačaj je odlično reagirao Shinji Okazaki i glavom poslao loptu iza leđa Davida Ospine.

Činilo se kako bi taj pogodak mogao podići Japance i dati im krila, no do preokreta ipak nije došlo. Kolumbijci su već u 55. minuti preko Jacksona Martineza došli do novog vodstva, a nakon velike prilike Okuba za novo izjednačenje Japana Kolumbijci su napokon dotukli protivnika.

Sedam minuta prije kraja James Rodriguez sjajnim je dodavanjem pronašao Martineza, koji prvo varkom izbacuje iz stroja dvojicu čuvara, a zatim hladnokrvno sprema loptu u mrežu za 3:1. Kao šećer na kraju, novu sjajnu akciju Kolumbijaca majstorskim potkopavanjem završio je Rodriguez i postavio konačan rezultat.

Valja svakako spomenuti i nesvakidašnji događaj u 85. minuti, kada je kolumbijski izbornik iz igre izvukao vratara Ospinu i dao prigodu Farydu Mondragonu. Legendarni vratar Kolumbije s 43 godine i tri dana na leđima postao je tako najstariji igrač koji je ikada nastupio na Svjetskom prvenstvu.

• Obrisan korisnik25.06.2014. u 14:32
    Super mi je ova kolumbija. Ako već mora južnoamerička reprezentacija biti prvak onda navijam za njih
  • Obrisan korisnik25.06.2014. u 12:49