Ante Zovko • subota, 23.08.2014.

Poslije Burnleyja, Chelsea je na startu Premier lige bez većih poteškoća riješio pitanje pobjednika i protiv još jednog povratnika u Premier ligu, Leicester Cityja, kojem je svoj drugi pogodak zabio Diego Costa. Swansea je također ostao stopostotan, a West Ham je upisao uvjerljivu gostujuću pobjedu.

Uputivši 24 udarca prema golu, Chelsea je upisao drugu pobjedu u prvenstvu. Diego Costa zabio je drugi gol u drugom službenom nastupu, a slavlje protiv Leicestera zapečatio je Eden Hazard. Oba pogotka pala su u drugom poluvremenu, no menadžer Mourinho može biti zadovoljan s onim kako izgleda njegova momčad uoči prvog jačeg dvoboja sezone s Evertonom.

Poslije nekoliko ne osobito izglednih prilika u prvom poluvremenu, Chelsea je pojačao tempo u drugom i Leicesterov obrambeni blok sve se teže nosio s naletima domaće momčadi. Izdržao je do 62. minute.

Costa je uspio zabiti iz gužve ispred gola nakon Ivanovićevog prodora po desnoj strani. Osim početnih opasnosti kroz protunapade Leicestera, utakmica je bila uglavnom jednosmjernog tipa, Chelsea međutim nije riješio pitanje pobjednika sve do 75. minute. Hazard je pronašao prostor ispod De Laeta i vratara Schmeichela.

Swansea se nadovezao na slavlje na Old Traffordu u prvom kolu pobjedom protiv Burnleyja. Nathan Dyer je zabio u 22. minuti ubacivši se na dodavanje Sigurdssona i označio drugi poraz povratnika u Premier ligu.

Dva gola u tri minute u prvom poluvremenu donijela su odlučujuću prednost West Hamu kod Crystal Palacea. Na kraju je završilo 3:1 za goste.

Zarate je poslije kornera sjajnim volejem donio vodstvo West Hamu u 34. minuti, a malo poslije toga Downing je napravio slalom kroz domaću obranu i zabio pored vratara.

Chamakh je vratio nadu domaćima poluvolejem početkom drugog dijela, no Cole je odlučio pobjednika pogodivši s desetak metara u 62. minuti.

Southampton i West Bromwich Albion odigrali su ziherašku utakmicu i uputili zajedničkim naporima svega četiri udarca prema okviru. Domaći su tako osvojili prvi bod u novoj sezoni, gosti drugi.