Premiership, 2. kolo, 24.08.2014, 17:00 h
Sunderland
Sunderland 1:1 Manchester United
Manchester United

Marin Vuković • nedjelja, 24.08.2014.

Luis Van Gaal osvojio je prvi bod u engleskoj Premier ligi, no njime će teško biti zadovoljan nakon susreta u Sunderlandu. United je s domaćinom podijelio bodove nakon još jedne teško probavljive predstave i potvrde da će povratak među najbolje četiri momčadi biti težak i trnovit.

Nogometaši Sunderlanda i Manchester Uniteda podijelili su bodove odigravši 1:1 u utakmici koju će biti lako zaboraviti. Susret s malo prigoda, slabim tempom i premalo dobrog nogometa na kraju je završen bez pobjednika, što je prema prikazanoj igri vjerojatno i najpošteniji ishod.

Iako su iza sebe ostavili još jedan tjedan usvajanja Van Gaalove filozofije, Crveni vragovi i danas su djelovali poput stranaca na terenu, bez pojedinca koji bi ih podigao iz sivila, ali i bez lijepog nogometa kakvim su plijenili u predsezoni.

Sunderland je bolje otvorio utakmicu i vršio pritisak na iznimno nesigurnu, mladu i neuigranu posljednju liniju Uniteda, no do prvog pogotka ipak su došli gosti. Igrala se 16. minuta, Antonio Valencia je prošao desnom stranom i ubacio oštru loptu u peterac, gdje se našao Juan Mata i pogodio praznu mrežu.

Sunderland se nije predavao i u 30. minuti došao je do zasluženog izjednačenja. Nakon kornera potpuno je sam ostao Jack Rodwell i snažnim udarcem glavom preusmjerio loptu iza nemoćnog Davida De Gee.

Bilo je to gotovo sve vrijedno spomena iz večerašnjeg ogleda. United je u nastavku pokušao s Dannyjem Welbeckom i Adnanom Januzajem, no bez rezultata i bez prave prijetnje za Vita Manonea. S druge strane, Sunderland je ušao u par poluprigoda, a najbliže je pogotku bio Connor Wickham, čiji je udarac blokirao Blackett.

United nakon dva odigrana kola ima samo jedan osvojeni bod, premalo da bi zadovoljio navijače naviknute na puno uspješnije dane. Najavljeni dolazak Angela Di Marije mogao bi donijeti potrebnu injekciju, no neće riješiti sve probleme, ponajprije u klimavoj i neiskusnoj obrani.