Premiership, 2. kolo, 23.08.2014, 18:30 h
Aaron Ramsey 84'
Olivier Giroud 90'
Arsenal

Ante Zovko • subota, 23.08.2014.

Nogometaši Evertona gotovo su ponovili prošlosezonsku domaću predstavu protiv Arsenala. Dominirali su susretom sve do posljednjih deset minuta i ispustili vodstvo 2:0.

Leon Osman
10'
7
Aiden McGeady
76'
19
Christian Atsu
85'
Olivier Giroud
46'
19
Santi Cazorla
74'
28
Joel Campbell
75'
Arsene Wenger

Prvi derbi Premier lige ponudio je sjajan nogomet i uzbuđenja. Seamus Coleman i Steven Naismith iskoristili su u prvom poluvremenu slabo izdanje Arsenalove obrane i osigurali Evertonu veliku prednost koju su golovima u završnici poništili Aaron Ramsey i Olivier Giroud.

Baš kao u travnju ove godine, kad je dvoboj završen rezultatom 3:0, Everton je potpuno nadigrao Arsenal i do poluvremena dva udarca u okvir pretvorio u dva gola.

Arsenalova obrana pokazala je u 19. minuti jednu od svojih najvećih boljki, da se "isključi" kad dolazi nabačaj pred gol. Ovaj put Barry je ubacio na suprotnu stativu. Lukaku i Coleman ostali su nečuvani, a Coleman je zabio.

Mirallas je potom izbio sam pred gostujućeg vratara, ali je gađao pored gola. Lukaku je u završnici poluvremena na desnoj strani lakoćom izbacio iz igre Mertesackera i pronašao strijelca Naismitha, koji je bio u zaleđu, ali suci su pokazali na centar.

Arsene Wenger je na poluvremenu izvadio Sancheza i ubacio Girouda, a do 75. je čekao s ulaskom Joela Campbella.

Everton je, činilo se, privodio susret kraju. Izašao je Lukaku, no Topnici nisu rekli posljednju. Na kraju se važnijim pokazao ulazak u igru Cazorle, koji je asistirao Ramseyju poslije pete Özila.

Momčad koja 80 minuta kao da nije bila na terenu probudila se u završnici i osvojila bod. Giroud je prije sudačke nadoknade opravdao povjerenje i glavom zakucao nabačaj Nacha Monreala.

• Obrisan korisnik24.08.2014. u 10:42
    Nije Wenger kriv što mu se momčad nije ni pojavila na terenu do 80. minute. Naći će AW svakome najbolju poziciju, kao što je uostalom i u toj tvojoj ekipi Kolo doveden kao veznjak da bi ga Wenger pretvorio u tada najboljeg stopera lige. Everton odigrao odlično, to je momčad koja će mnogima pomrsiti... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.08.2014. u 23:03
    ----------------------------------------jens lehmann----------------------------------------------------- lauren -------------- kolo touré ------------------ sol campbell -------------------------ashley cole fredrik ljungberg --------- gilberto silva ----------------- patrick vieira... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.08.2014. u 21:32
    Samo Wenger može platiti 50 milijuna za igrača koji je toliko statičan i genijalan da može igrati samo na jednoj jedinoj poziciji (desetka) pa ga držati na lijevom krilu di se potrošio u prvih 30 minuta i nije imao ni snage ni vizije da išta napravi prema naprijed. I 40 milijuna za krilo pa ga... [više na forumu]