Málaga 1:0 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Branimir Korać • subota, 23.08.2014.

Nova sezona u Primeri otvorena je u Andaluziji gdje su na Rosaledi igrali Malaga i Athletic Bilbao. U susretu nakon kojeg će se dosta razgovarati o suđenju Antonija Matuea Lahoza...

Pogodak, promašen kazneni udarac, dva crvena kartona, poništen pogodak vratara u sudačkoj nadoknadi pokazuju o koliko sadržajnoj i teškoj utakmici se radilo.

Athletic Bilbao nije uspio napraviti ono što je napravio prošle sezone kada je Malaga imala prednost, a Athletic uspio doći do preokreta. Ovdje je ostalo tih 1:0 za Malagu koja je susret završila s devetoricom.

Počelo je velikom prilikom Athletica, Aritz Aduriz došao je sam pred vratara Kamenog, međutim, ovaj mu je dobro ušao u udarac i spriječio pogodak.

Malaga je igrala dobru utakmicu i to joj se isplatilo u 35. minuti. Roque Santa Cruz ušao je u 16 metara, prošao pokraj Gorke Iraizoza koji ga je pokupio bez da je imao mogućnost igranja loptom. Vratar Athletica dobio je žuti karton i može biti zadovoljan što nije i teže kažnjen.

Opravdano dosuđeni kazneni udarac izveo je Luis Alberto, Iraizoz je pročitao njegov pokušaj i obranio udarac, međutim lopta se odbila točno do Alberta koji iz drugog pokušaja ne griješi.

U nervoznom drugom poluvremenu Athletic je pokušavao doći do poravnanja, međutim domaćin se dobro branio. U 87. minuti Duda radi totalnu glupost i nakon što je prvo napucao loptu (možda i gađao igrača), Muniaina je nepotrebno odgurnuo točno pred glavnim sucem i zasluženo dobio izravni crveni karton.

Četiri minute kasnije još jedan igrač Malage odlazi ranije na hlađenje. Ovaj put Antunes na centru bez namjere igranja loptom s leđa ruši Fernandeza i također zarađuje izravno isključenje.

Odmah zatim Athletic dolazi do pogotka, odlično je skočio Gorka Iraizoz i glavom poslao loptu u mrežu Kamenog, međutim kratko je trajalo slavlje, sudac je čini se posve regularan pogodak poništio iz nepoznatog razloga ostavivši začuđene sve na stadionu.

Malaga se tako uspjela izvući i nije ponovila scenarij od prošle sezone kada je Athletic također gubio na poluvremenu i zatim slavio s 2:1.