Ante Dubravac • subota, 23.08.2014.

U najzanimljivijem susretu prvog kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na svom stadionu dočekala Valenciju. U utakmici s malo pravih prilika domaćini su imali vodstvo i igrača više, ali gosti su uspjeli doći do boda.

Sevilla - Valencia 1:1

Nakon što je Atletico Madrid osvojio Superkup počela je i nova sezona Primere, a već prvo kolo ponudilo je dvoboj najozbiljnijih kandidata za vrh ljestvice. Sevilla u novu sezonu kreće bez svoga prošlogodišnjeg kapetana i ponajboljeg igrača Ivana Rakitića koji je preselio u Barcelonu.

U dvoboj prošlosezonskih polufinalista Europske lige bolje su ušli gosti koji su već u devetoj minuti imali veliku priliku, ali udarac Pabla Piattija se od lijeve vratnice odbija u desnu međutim ne završava u mreži domaćeg vratara. Desetak minuta kasnije Sevilla je ostala bez svoga prvoga vratara Beta koji se ozlijedio prilikom jedne intervencije, pa je njegovo mjesto zauzeo Mariano Barbosa.

Nastavak prvoga poluvremena protekao je u ravnopravnoj i dosta opreznoj igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena bez većih opasnosti za vratare. Ipak prije odlaska na odmor domaćini dolaze u vodstvo. Bacca je pobjegao svome čuvaru i pronašao Aleixa Vidala čiji prvi udarac zaustavlja Alves međutim u drugom pokušaju Vidal zabija za miran odlazak na odmor svoje momčadi.

I početak drugih 45 minuta gledateljima na Sanchez Pizjuanu nije ponudio posebno dobar nogomet sve do 63. minute kada je Victor Vitolo ostao sam na desetak metara, ali njegov udarac je otišao pokraj vratnice.

Problemi za Valenciju nastavili su se u 68. minuti kada je zbog udaranja protivničkog igrača izravan crveni karton zaradio Rodrigo De Paul koji je samo minutu ranije ušao u igru. Do kraja susreta gosti su pokušali doći do izjednačenja preko Pareja koji je prijetio iz slobodnih udaraca, a veliko slavlje gostima osigurao je Lucas Orban koji je dvije minute prije kraja susreta izjednačio na 1:1.

Granada - Deportivo 2:1

U drugom susretu koji je također počeo u 21 sat Granada je dočekala Deportivo. Nakon dosta izjednačenih dvadesetak minuta gosti su došli do vodstva. Gužvu u šesnaestercu domaćina najbolje koristi Ivan Cavaleiro koji pogađa za 1:0.

Očito nezadovoljan igrom svoje momčadi domaći strateg je već na početku druge dionice napravio dvije izmjene što je urodilo plodom u 55. minuti kada Ruben Rochina iz daljine pogađa za izjednačenje. Potpuni preokret Granada je napravila u 78. minuti kada je Jean-Sylvain Babin glavom neobranjivo pogodio za konačnih 2:1.