MAXtv Prva liga, 6. kolo, 23.08.2014, 21:00 h, Zadar, Stadion u Stanovima, gledatelja: 800
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Hrvoje Barišić (Osijek)

Branimir Korać • subota, 23.08.2014.

Prvi susret šestog kola MAXtv Prve lige odigran je u Zadru gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Istre 1961. Puljani su na prva tri gostovanja kod Hajduka, Splita i Slaven Belupa remizirali 1:1, a isto su učinili i u Zadru...

Jakov Surać
70'
20
Želimir Terkeš
79'
26
Vlatko Šimunac
90'
Ferdo Milin
5
(do 73')
25
(do 66')

Igor Pamić

Šesto kolo MAXtv Prve lige otvoreno je u subotu umjesto u petak i to susretom u Stanovima između Zadra i Istre 1961. Puljani su u Zadar doputovali s nizom od tri remija na gostovanjima po 1:1, a isto su učinili i ovdje.

Bio je to borben dvoboj u kojem su na kraju obje momčadi mogle doći do pobjede, međutim konačnih 1:1 je ujedno i najpravedniji ishod.

Obje momčadi ušle su u utakmicu otvoreno i u prvih 15 minuta viđene dvije velike prilike, na svakoj strani po jedna. Prvo je čisti zicer pred Matkovićem propustio realizirati Radonjić koji je nakon krasne asistencije glavom Heistera došao sam pred vratara, ali pucao pokraj gola.

Tri minute kasnije, u 13. minuti, na drugoj strani u skoku je najviši bio Šimurina, dobro je pucao glavom, no Brkić je uspio odbiti loptu u gredu.

Ipak, Šimurina je bio sretniji u završnici prvog poluvremena kada je nakon Hrgovićevog ubačaja iz kornera ovaj put imao više sreće i poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu Puljani su pokušavali doći do poravnanja i u tome su uspjeli 15 minuta prije kraja. Rahmanović je u 16 metara primio loptu, odlično je uočio samog Radonjića koji ovaj put ne griješi i poravnava na 1:1.

U završnici susreta velikih prilika više nije bilo iako je bilo gužve pred vratima Istre dok je na drugoj strani malo nedostajalo da Špehar uđe u matnu situaciju.

Puljani tako i dalje u novoj sezoni ne znaju za poraz u gostima, ali niti za pobjedu.

• Obrisan korisnik24.08.2014. u 10:20
    Utakmica je po prikazanoj igri završila najpravednijim ishodom, a do pobjede su mogli i jedni i drugi. Povratkom Radonjića Istra je dobila igrača koji može u svakom trenutku riješiti utakmicu što joj je na početku sezone nedostajalo. S druge strane, već postaje kritično da se nakon svakog kornera... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.08.2014. u 23:21
    Kako se vidi da je stvar u treneru!! Radonjić u Istri trpa, a u Dinamu nije mogao ni pogodit okvir gola.