Primera, 1. kolo, 25.08.2014, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:0 Cordoba

Ante Dubravac • ponedjeljak, 25.08.2014.

Svoj prvi susret nove sezone španjolskog nogometnog prvenstva odigrali su i igrači Real Madrida koji su na svom stadionu dočekali Cordobu. Iako su domaćini došli do pobjede Kraljevski klub je odigrao jednu vrlo lošu utakmicu.

Nakon što su poraženi u dvoboju Superkupa od Atletico Madrida nogometaši Kraljevskog kluba krenuli su u pokušaj osvajanja titule u domaćem prvenstvu. U odnosu na prošlu sezonu nova lica u svlačionici su vratar Navas, bivši član Bayerna Toni Kroos te najskuplje pojačanje James Rodriguez.

Nakon desetak minuta uvodnog ispitivanja snaga prvu priliku za domaćine imao je Luka Modrić koji se na rubu šesnaesterca lijepo oslobodio jednoga igrača, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan. U 18. minuti Modrić nakon slobodnog udarca prizemnom loptom pronalazi Ronalda, međutim uz dosta muke Carlos zaustavlja taj pokušaj.

Kako je vrijeme odmicalo domaćini su sve više pojačavali pritisak i gosti su sve manje bili u kontaktu s loptom te je bilo samo pitanje vremena kada će njihova obrana kapitulirati. Dogodilo se to u 30. minuti kada je Kroos izveo korner s desne strane, u skoku je najviši Karim Benzema koji glavom zabija za 1:0. Iz svoga prvog udarca iz kuta Cordoba je skoro došla do izjednačenja. Casillas je loše istrčao, međutim Havenaarov udarac je otišao malo pokraj vratnice.

U nastavku susreta Cordoba je sve češće dolazila do domaćeg šesnaesterca dok je momčad Carla Ancelottija djelovala poprilično usporeno i bezidejno s puno solo pokušaja kao da je riječ o jednom od posljednjih kola naporne sezone, a ne tek o uvodnom susretu. U 60. minuti nakon kornera lopta dolazi do Rodrigueza koji iz blizine puca snažno, ali točno u Carlosa.

Domaći strateg je svoju potpuno uspavanu momčad pokušao razbuditi s tri nova igrača pa je u igru uveo Carvajala, Isca i Khediru međutim nikakvih promjena na travnjaku nije bilo. U posljednjim trenucima susreta Real je ipak došao do drugog pogotka. Ronaldo je primio jednu loptu na tridesetak metara, napravio nekoliko koraka i iz daljine neobranjivo pogodio za 2:0.

Unatoč pobjedi Ancelotti svakako može biti zabrinut s činjenicom da njegova momčad u drugom poluvremenu na Santiago Bernabeu protiv novog člana Primere gotovo da nije stvorila ozbiljniju priliku.

U idućem kolu Real Madrid gostuje kod Real Sociedada dok će Cordoba bodove tražiti protiv Celte.