MAXtv Prva liga, 6. kolo, 24.08.2014, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)

Niko Rukavina • nedjelja, 24.08.2014.

Između dvije utakmice Europske lige protiv Torina, nogometaši Splita su na domaćem terenu protiv Slaven Belupa prekinuli negativnu prvenstvenu seriju od četiri utakmice bez pobjede i dodatno si podignuli samopouzdanje pred uzvrat u Torinu. Slaven Belupo je novim porazom pao na posljednje mjesto HNL-a.

Mario Kvesić
60'
17
Marko Rog
63'
19
Tomislav Dujmović
75'
Elvis Scoria

Nakon lošijeg starta u prvenstvu crveni su na domaćem terenu pobijedili Slaven Belupo čime su skočili na četvrtu poziciju na ljestvici. Dugo su lomili otpor tvrdih Farmaceuta, no onda su Rog i Bilić u četiri minute riješili pitanje pobjednika.

Ivan Matić je prije dvoboja najavio kako europske utakmice u ovom trenutku nisu bitne za njegovu ekipu već su potpuno fokusirani na Belupo, ne bi li pobjedom popravili bodovni konto nakon lošijeg ulaska u prvenstvo. Stoga, strateg Splita nije puno mijenjao u odnosu na utakmicu protiv Torina. Napravio je samo tri izmjene. Umjesto Dujmovića, Roga i Bellea, započeli su Vojnović, Roce i Cikalleshi. Scoria zbog ozljeda nije mogao računati na četvoricu svojih igrača.

Split je od samog početka krenuo dosta agresivno, međutim bez konkretnih prigoda. Solidne pokušaje imali su Sokol Cikalleshi i Glumac glavom nakon kornera. Najopasniju prigodu domaćih vidjeli smo u 31. minuti kada je Mate Bilić snažno opalio s 25 metara, no Picak vršcima prstiju odbija loptu u korner. Potom je Galović pucao glavom s pet metara ravno u golmana gostiju. Belupo se odlučio na čuvanje rezultata i pokušaje iz kontranapada.

Sami početak drugog dijela najavio je da bi utakmica mogla postati aktivnija. Bilić je na šest metara od gola prihvatio Cikalleshijev centaršut, s igračem na leđima je dobro puknuo, međutim, Picak spašava goste. Početkom nastavka prvi put su opasno zaprijetili i gosti! Dominik Glavina našao se sam, oči u oči s Andrijom Vukovićem, a iz dvoboja je kao pobjednik izašao fantastični vratar crvenih.

Nakon početnih uzbuđenja u drugom dijelu, utakmica je ponovno postala monotona. Sve do 69. minute. Šest minuta ranije Matić je u igru poslao mladog Marka Roga, koji se prometnuo u jednog od ključnih igrača momčadi s Parka mladeži. Rog je primio loptu na 11 metara i zabio za zasluženo vodstvo svoje momčadi.

Četiri minute kasnije, Mate Bilić je svojim četvrtim prvenstvenim pogotkom riješio pitanje pobjednika. Kvesić je centrirao iz kornera, Bilić je bio najviši i zabio za 2:0. Mladi Rog je mogao i povisiti rezultat. Nanizao je dvojicu igrača, udario sa 17 metara, ali je lopta prošla tik uz lijevu vratnicu gostujućih vrata. Split je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice, dok su Farmaceuti pali na posljednje.