Chievo
Chievo 0:1(0:1) Juventus
Juventus

Josip Piršljin • subota, 30.08.2014.

Sezonu 2014./2015. u Serie A otvorili su međusobnom utakmicom Chievo i Juventus. Aktualni prvak je minimalno svladao domaćina i na taj način započeo pohod na novi naslov. Bio je to debi Massimiliana Allegrija kao trenera Stare dame.

Juventus je po četvrti uzastopni naslov prvaka Italije krenuo iz Verone, gostovao je na stadionu Marc'Antonio Bentegodi kod Chieva. Bila je to ujedno i prva službena utakmica Massimiliana Allegrija na klupi Stare dame otkad je naslijedio Antonija Contea. Dva najzvučnija pojačanja Juvea u prijelaznom roku, Evra i Morata, nisu bili u početnom sastavu.

Bonucci je ovog puta u zadnjoj liniji surađivao s Caceresom i Ogbonnom, ostatak momčadi je bio standardan kao i prošle sezone, jedino je u napadu uz Teveza zaigrao 18-godišnji Kingsley Coman koji je pristigao iz PSG-a. Chievo je nastupio u formaciji 4-3-3, s bivšim Dinamovcem Boštjanom Cesarom na mjestu stopera.

Juventus je vrlo rano došao do vodstva, već u šestoj minuti na semaforu je pisalo 0:1. Tevez je ubacio iz kornera, a na drugoj vratnici iz mrtvog kuta glavom tuče Caceres, lopta pogađa domaćeg braniča Biraghija i ulazi u gol.

Gostujući sastav je do kraja poluvremena bio dosta bolji i Chievo je imao dosta sreće što je na odmor otišao samo s minimalnim zaostatkom. Juve je stvorio dosta šansi, a Tevez, Vidal i Caceres su pogađali vratnicu. U nastavku se tempo nešto usporio, a veliku priliku izjednačiti rezultat žuti su imali u 77. minuti kada se Maxi Lopez našao sam pred Buffonom, no vratar Bianconera je još jednom dokazao svoju klasu.

Do kraja dvoboja nije više bilo pogodaka, te je Juventus u obranu titule krenuo uspješno. Nakon reprezentativne stanke bijelo-crni će dočekati Udinese, dok će Chievo odmjeriti snage protiv Napolija na strani.

• Obrisan korisnik30.08.2014. u 21:49
    Nisam uspio pogledat tekmu, ali pobjeda he najbitnija...kakav je ovaj mali Coman?