De Guzman donio pobjedu Napoliju u debiju, Handanović spasio Inter

Ante Zovko • nedjelja, 31.08.2014.

Napoli je krenuo u novu sezonu Serie A pobjednički, i to zahvaljujući svojem novom igraču Jonathanu de Guzmanu, koji je u posljednjim sekundama susreta donio slavlje kod Genoe. Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za Inter koji je remizirao s Torinom i završio dvoboj s desetoricom.

Poslije ispadanja u doigravanju Lige prvaka od Athletic Bilbaa, Rafaelu Benitezu najmanje je trebao slab početak prvenstvene sezone. Spasio ga je debitant Jonathan de Guzman koji je ušao kao zamjena i iz blizine u posljednjim sekundama svladao vratara Perina uspješno okončavši opsadu njegovog gola.

Napoli je poveo poslije samo tri minute. Insigne i Higuain su povukli brzi protunapad, a Callejon je zabio na drugoj stativi.

Pinilla je poslije nekoliko dobrih pokušaja i još boljih obrana Rafaela uspio izjednačiti, no Napoli je pritisnuo na kraju i krenuo u sezonu s tri boda.

Nakon što je izbacio Split, Torino je imao dobru priliku za slavlje protiv Intera. Međutim, Samir Handanović je obranio jedanaesterac Larrondu u 20. minuti. Nemanja Vidić zbog prigovora je dobio crveni karton u svojem debiju, u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Mateo Kovačić nije uspio produžiti golgetersku seriju, ali je dobio svih 90 minuta.

Cesena je označila povratak u elitni razred iznenađujućom pobjedom 1:0 protiv Parme. Sampdoria je cijelo drugo poluvrijeme u Palermu odigrala s deset igrača i ne samo da je osvojila bod, nego je u tom razdoblju uspjela i postići izjednačujući gol.

Antonio Di Natale s dva je gola u drugom dijelu donio pobjedu Udineseu protiv Empolija. Igor Bubnić cijeli je susret proveo na domaćoj klupi.

Šime Vrsaljko je ušao u 82. minuti za Sassuolo, koji je kod kuće remizirao 1:1 s Cagliarijem.