Serie A, 1. kolo, 31.08.2014, 18:00 h, Giuseppe Meazza, Milano
3:1(1:0) Lazio
Alex 67' (ag)
Lazio

Josip Piršljin • nedjelja, 31.08.2014.

"Redizajnirani" Milan se predstavio svojim navijačima za novu sezonu pobjedom u derbiju kola protiv Lazija. Inzaghi je u prvoj utakmici na klupi Milana osvojio tri boda i najavio kako njegova momčad neće igrati tek sporednu ulogu u prvenstvu.

Mickael Essien
68'
27
Pablo Armero
77'
19
Mbaye Niang
82'
Filip Đorđević
59'
7
Felipe Anderson
60'
6
Stefano Mauri
73'
Stefano Pioli

S novim trenerom Milan je ušao u novu sezonu Serie A i u prvom kolu upisao pobjedu. Filippo Inzaghi je na vrata postavio Diega Lopeza, a u prvoj postavi zaigrala su i dvojica novopridošlih iz PSG-a Alex i Menez. Zamjena za Balotellija, Fernando Torres, još nije bio u kadru. Lazio je, s druge strane, nastupio u formaciji 4-3-3 s najboljim strijelcem Svjetskih prvenstava Kloseom u špici.

Domaći su bolje ušli u susret i već nakon sedam minuta igre došli su do početne prednosti. Crno-crveni su odigrali brzi kontranapad po lijevoj strani, povukao je El Shaarawy i pronašao Hondu u sredini šesnaesterca koji ga je odlično ispratio, te pogodio mrežu Berishe.

Lazio je bio neaktivan u fazi napada do kraja poluvremena, Diego Lopez je bio praktički besposlen. Na odmor se otišlo s prednošću domaćih 1:0, a ubrzo nakon početka nastavka Milan je povećao svoju prednost. Abate je preciznim centaršutem našao Muntarija koji nema milosti prema vrataru Lazija.

U 64. minuti Milan je došao i do trećeg gola. Abate je prodirao po desnoj strani kada ga je nepropisno zaustavio De Vrij, te je sudac Rizzoli pokazao na bijelu točku. Jedanaesterac je uspješno izveo Menez i na taj način postigao svoj prvi gol u crno-crvenom dresu.

Samo tri minute kasnije Lazio je uspio smanjiti rezultat, ali to je došlo nakon pogrešaka u obrani Milana. De Jong je izgubio loptu, a Đorđević je uzrokovao metež pred golom Lopeza nakon čega je Alex skrivio autogol. Mogli su igrači iz glavnog grada zabiti još jedan gol, u sudačkoj nadoknadi Candreva je pucao kazneni udarac, ali Lopez mu je obranio i Milan je upisao pobjedu 3:1.

U istom terminu susreli su se Atalanta i Hellas Verona, no na toj utakmici nije bilo pogodaka. Hrvatski branič Ivan Martić odigrao je svih 90 minuta za goste iz Verone.