Branimir Korać • nedjelja, 31.08.2014.

Sjajan susret odigran je u San Sebastianu gdje je Real Sociedad ugostio Real Madrid i upisao pobjedu iako je već nakon 11 minuta gubio s 2:0. U drugom susretu Deportivo je golom u 95. minuti uzeo bod protiv Rayo Vallecana...

Nakon stotinjak minuta igre, sve je govorilo kako će Real Sociedad otvoriti sezonu s nulom na kontu nakon dva kola. Porazu u prvom kolu kod Eibara 1:0 priključilo se i vodstvo Real Madrida 2:0 već u 11. minuti susreta i domaćin je vrlo brzo bio u nokdaunu.

Već u petoj minuti gosti su poveli nakon ubačaja Tonija Kroosa iz kornera, u skoku je bio Sergio Ramos koji takve prilike ne propušta.

Pet minuta kasnije Ramosa su centimetri dijelili od novog pogotka, sjajno je izveo slobodan udarac, no loptu je zaustavila greda. Međutim vrlo brzo su gosti stigli do novog gola, Luka Modrić poslužio je lijepo u sredini Garetha Balea koji podiže na 2:0.

Nastavile su se nizati prilike za goste, prijetio je Marcelo, zatim ponovno Sergio Ramos, a onda se nakon pola sata igre domaćin počeo buditi.

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena Real Sociedad se potpuno vraća u utakmicu, postiže dva gola i umjesto da gosti odu na odmor s ugodnom prednosti, domaćin je uspio poravnati.

Prvo je u 35. minuti Martinez smanjio na 2:1, a onda je šest minuta kasnije Zurutuza poravnao na 2:2.

Uvukla se tu nervoza u gostujuće redove, sve teže su se povezivale akcije, a na drugoj strani real Sociedad bio je ubojit. U 65. minuti Canales je obavio dobar posao i proigrao Zurutuzu koji lakoćom zabija, a deset minuta kasnije među strijelce se upisuje i Carlos Vela za veliki preokret i 4:2.

U završnici susreta Benzema je pogodio vratnicu, međutim i da je postigao pogodak, vremena za preokret ne bi bilo.

Luka Modrić napustio je igru u 74. minuti kada ga je zamijenio Sami Khedira.

Dramatično je bilo u La Coruni gdje je Deportivo duboko u sudačkoj nadoknadi uzeo bod protiv Rayo Vallecana.

I tu je rano postignut pogodak, već u sedmoj minuti Jose Rodriguez donio je prednost domaćinu, međutim uz dva pogotka Buena Rayo Vallecano je stigao do preokreta.

Ipak u posljednjim trenucima sudačke nadoknade Abdoulaye Ba igrao je rukom u svojem kaznenom prostoru, a Cuenca je bio precizan s 11 metara za konačnih 2:2.