Branimir Korać • subota, 30.08.2014.

U drugom kolu Primere madridski Atletico slavio je na svom stadionu protiv Eibara i stigao do prve pobjede u novom sezoni u španjolskom prvenstvu. Drugi pogodak za Madriđane postigao je Mario Mandžukić i to glavom na ubačaj Gabija....

Branitelj naslova upisao je prvu pobjedu u novoj sezoni. Na Vicente Calderonu ugostio je Eibar i svladao ga s 2:1, no ne može se reći da je Atletico odigrao veliku utakmicu.

Počelo je odlično po domaćina koji je vrlo brzo stigao do visoke prednosti i činilo se da će uzeti glatku pobjedu.

U 11. minuti obrana Eibara nije dobro reagirala, kaznio je to Miranda i iz blizine poslao loptu u mrežu. Atletico je bio posebno opasan iz prekida i drugi pogodak postigao je također nakon ubačaja.

Igrala se 25. minuta kada je Gabi ubacio, a Mario Mandžukić odlično skočio i iz blizine rutinski poslao loptu uz mrežu.

U 32. minuti Javi Lara, strijelac krasnog gola iz prvog gola, sjajno je pucao iz slobodnog udarca, no Moya je uspio obraniti, a onda je dvije minute kasnije Abraham novim krasnim pogotkom smanjio na 2:1.

U nastavku susreta Atletico se dosta mučio u kreaciji velikih prilika pa je tako ona najveća pripala gostima i to u 88. minuti kada je Angel pobjegao domaćoj obrani, međutim pucao vrlo loše kada je došao pred Moyu.

Mario Mandžukić igru je napustio u 67. minuti kada ga je zamijenio Saul Niguez.

Athletic Bilbao ugostio je na svom travnjaku jednog od glavnih kandidata za ispadanje, momčad Levantea, te ga je svladao s visokih 3:0. Levante nije dao nikakve znakove ohrabrenja za svoje navijače, Athletic je očekivano dominirao i glatko slavio.

Prvi pogodak pao je u 32. minuti kada je Aritz Aduriz poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Ibaija Gomeza iz kornera. Aduriz je lijepo dočekao loptu na prvoj vratnici i zabio za vodstvo Athletica.

I drugi pogodak postignut je nakon prekida, ponovno je nered u gostujućoj obrani učinio ubačaj Gomeza, ovaj put na glavu Iturraspea za povećanje vodstva. Konačnih 3:0 postavio je Muniain u 79. minuti.

Remi je viđen u susretu između novaka u ligi Cordobe i Celte. Susret je završen 1:1 i Cordoba je stigla do prvog boda nakon što je ostavila solidan dojam na otvaranju sezone kod madridskog Reala.

Celta je povela početkom drugog poluvremena golom Fabiana Orellane, no vrlo brzo Federico Cartabia uspio je poravnati na 1:1 i Cordoba je do kraja susreta uspjela sačuvati prednost iako je Celta prijetila novim pogotkom.

• ZooM31.08.2014. u 13:41
    Ne zaslužuje pohvale ovom izvedbom, premalo sudjeluje u igri, svega 17 dodira sa loptom u 70 minuta na terenu.
    ZooM
  • Colchoneros31.08.2014. u 01:36
    loše, loše...neugodno sam iznenađen mučenjem protiv dojučerašnjeg drugoligaša
    Colchoneros
  • beaver31.08.2014. u 00:48
    mario047...u nogometu si dobar dok dobro igras odnosno ocijenen po zadnjoj utakmici. takav sport, takva narav. mario ima jednu stvar koju nema puno centarfora. trosi se na obrambene zadatke. i kad ne zabije oduzme par lopti ili osvaja odpadke. tu mu cijena raste
    beaver
  • Obrisan korisnik30.08.2014. u 23:52
    Sad će opet krenuti pohvale na sve strane, zaboravljanje Coste pa sve dok ne odigra jednu lošu utakmicu pa tako u krug...
  • beaver30.08.2014. u 23:06