Bundesliga, 2. kolo, 30.08.2014, 18:30 h
1:1 Bayern
Robert Lewandowski 10'
Bayern

Davor Mikulić • subota, 30.08.2014.

Momčad Pepa Guardiole gotovo od samog početka imala je vodstvo i dominaciju na terenu, no u susretu s malo prilika pogodak Howedesa bio je dovoljan kako bi Schalke uzeo prvi bod ove sezone...

Roman Neustädter
40'
15
Dennis Aogo
76'
23
Christian Fuchs
81'
Juan Bernat
57'
4
Dante
60'
34
Pierre Hojbjerg
68'
Josep Guardiola

U susretu koji nije obilovao onim pravim, izrazitim prilikama, Schalke je na domaćem terenu uzeo bod Bayernu, te na taj način napokon došao do jednog pozitivnog rezultata nakon ispadanja u kupu i poraza u prvom kolu Bundeslige protiv Hannovera.

Već u četvrtoj minuti gosti su zaprijetili Ralfu Fahrmannu, no udarac Thomasa Mullera išao je ravno u njegove ruke pa nije bilo nikakvih opasnosti. Minutu poslije pokušao je i Robert Lewandowski, ali domaći vratar brani i taj udarac koji je išao u lijevu stranu njegovih vrata.

Međutim, u 10. minuti Fahrmann nije mogao ništa kada je Lewandowski dobio povratnu loptu Robbena i poslao ju u praznu mrežu za gostujuće vodstvo. Bio je to prvi bundesligaški pogodak Poljaka u dresu bavarskog kluba.

Nastavili su igrači Pepa Guardiole kontrolirati igru, a u tom trenutku posjed lopte bio je 35:65 u korist Bayerna. Do odlaska na odmor zabilježena je tek još jedna veća opasnost za domaćeg vratara, no udarac Shaqirija iz daljine prošao je malo pored desne vratnice Fahrmanna.

Prvu veću priliku na susretu, a najveću ukoliko ne računamo pogodak za izjednačenje, Schalke je morao čekati 53 minute. U izglednoj situaciji našao se Julian Draxler, pucao glavom, ali Neuer nije imao većih problema kako bi zaustavio loptu.

Ipak, domaćin koji je cijelo vrijeme bio u podređenom položaju, stigao je do izjednačenja u 62. minuti. Iz slobodnog udarca na tridesetak metara lopta je putovala na gostujući peterac gdje ju je jedan od domaćih igrača uspio pored Dantea skrenuti na prvu vratnicu, a Xabi Alonso u pokušaju izbijanja na gol crti pogađa Schalkeovog kapetana Howedesa koji je loptu prsima ugurao u Neuerovu mrežu.

Bezuspješno su do kraja kod gostiju prijetili Lewandowski i Shaqiri, dok je jedini pokušaj Schalkea, onaj Choupo-Motinga, završio u bloku.

• Obrisan korisnik31.08.2014. u 12:05
    Vidjet ćemo nakon 2-3 sezone, neka komparacija osvojenih naslova, golova i tak to.
  • ZooM31.08.2014. u 11:55
    Glupost, pa nije Mandžo zaslužan za 5 titula u sezoni nego cijela momčad, nije ovo tenis..
    ZooM
  • Obrisan korisnik31.08.2014. u 05:39
    To cemo jos vidjeti:) Ako s lewom osvoje 5.(pet) titula u ovoj sezoni kao s Mandjom, onda je bolji.
  • ZooM30.08.2014. u 23:05
    Valjda no Robben and Ribery no party... U Lewi imaju kvalitetnijeg napadača nego što je to Mandžo.