Nemanja Matić 74'
Ramires 77'
Chelsea

Ante Zovko • subota, 30.08.2014.

U odličnom, otvorenom derbiju trećeg kola premier lige Chelsea je svladao Everton 6:3 na Goodison Parku. Everton, koji se pokušavao vraćati iz zaostataka, dobro je napadao, ali je se katastrofalno branio. Otvarao je previše prostora za Chelseajeve igrače koji su to obilno iskoristili. Četiri različita igrača upisala su u strijelce za goste koji sada imaju tri pobjede u tri susreta.

Samuel Eto'o
70'
17
Muhamed Bešić
90'

John Obi Mikel
75'
3
Filipe Luís
83'
11
Didier Drogba
89'
Jose Mourinho

Everton se našao u zaostatku od dva gola već poslije četiri minute, uspio je smanjiti na kraju poluvremena, ali je platio mlake obrambene reakcije u drugom poluvremenu, iako je imao i nesreće. Chelsea je ipak pokazao da je puno kvalitetnija momčad od Toffeesa te da ima puno širi spektar igračkih izbora.

Diego Costa u svojem trećem ligaškom nastupu postigao je treći i četvrti gol za Chelsea, a bivši napadač Bluesa Samuel Eto'o debitirao je za Everton pogotkom.

Početak susreta nije mogao biti bolji za Chelsea. Fabregas je iskoristio dani mu prostor i sjajnom loptom izbacio u prostor Costu koji je snažnim šutom pogodio za vodstvo tek 40-ak sekundi nakon što se krenulo s centra.

Grogirani Everton popustio je opet dvije minute poslije. Costa i Ramires su nakon kombinacije pronašli Ivanovića, koji je bio u zaleđu, a Srbin je iskoristio asistenciju i udvostručio vodstvo svoje momčadi.

Distin je uspio ugurati loptu preko linije na drugoj polovici u 16. minuti, ali je već bio u zaleđu kad je Lukaku silovito zatresao okvir gola.

Nije to bio dan pomoćnog suca na Evertonovoj polovici. Nakon nedosuđenog zaleđa, propustio je vidjeti i igranje Tima Howarda rukama ispred kaznenog prostora kad je izletio pred Hazarda. Poslije toga sudac je vidio Costu u zaleđu u prilici u kojoj je pogodio stativu, a španjolski reprezentativac bio je zapravo u dozvoljenoj poziciji.

Poslije mnogo pritiska na goste i nekoliko poluprilika, Everton je vratio nadu u samoj završnici poluvremena. Treći put ove sezone Toffeesi zabijaju na isteku 45. minute. Ovaj put gol je bio djelo Mirallasa poslije prekida. Belgijac je glavom savršeno prebacio sunarodnjaka Curtoisa.

Domaći su pokušali pritisnuti Chelsea početkom drugog dijela, ali nisu se uspijevali probiti u izgledne situacije, da bi ih u 67. dočekao hladan tuš. Hazard je izbjegao nekoliko prekršaja na lijevom krilu, probio se gotovo do gola i uz pomoć Colemanove noge zabio treći Chelseajev gol.

No Everton nije odustajao od barem izjednačenja. McGeady je dvije minute poslije primljenog gola povukao kroz sredinu, Lukaku je navukao braniče na sebe, a McGeady izbacuje strijelca Nasimitha u situaciju iz koje je bilo teško promašiti. Ipak, realizacija je bila sjajna.

Chelsea je opet kaznio nonšalanciju u Evertonovoj obrani u 74. minuti. Matić je dobio previše mjesta za udarac i iskoristio to udarcem s dvadesetak metara. Odbilo se od Distina i završilo u mreži. Everton se opet odbija predati i Eto'o zabija u 76. glavom poslije Bainesovog nabačaja iz slobodnog udarca.

No, Chelsea je opet pokazao klasu samo minutu poslije. Ramires i Matić odigrali su dupli pas u šesnaestercu, a Brazilac postiže gol za 5:3. Samo nekoliko sekundi nakon što je ušao, Bešić je izgubio loptu od Mikela, a Nigerijac je uposlio Costu koji pojačava svoj golgeterski učinak.

• Obrisan korisnik30.08.2014. u 20:37
    šta reći,osim da je utakmica bila milina za gledati! svaki napad gol,i to kakvi golovi,,brutala