Ante Zovko • subota, 30.08.2014.

Stoke City napravio je veliko iznenađenje pobjedom 1:0 protiv Manchester Cityja na Etihadu u trećem kolu Premier lige. Swansea je zadržao stopostotan učinak, a u Newcastleu je domaćin prvo preokrenuo vodstvo Crystal Palacea, da bi se na kraju morao zadovoljiti samo bodom.

Protunapad Mamea Dioufa u 58. minuti bio je dovoljan da Stoke City odnese sva tri boda s Etihada. Diouf je primio loptu kod Stokeovog šesnaesterca, pretrčao cijeli teren, odupro se duelima i zabio Hartu kroz noge za prvu veliku rezultatsku senzaciju sezone u Premier ligi.

Tinejdžer Rolando Aarons postao je miljenik navijača Newcastlea odmah na svojem debiju. Newcastle je dvaput dostizao zaostatak protiv Crystal Palacea na St. James' Parku i na kraju upisao samo remi 3:3 uz gol Aaronsa koji je odigrao veliku ulogu kod trećeg pogotka Svraka.

Palace je poveo poslije samo 30 sekundi igre. Nakon što je Chamakh pogodio stativu, Gayle je zabio odbijenu loptu u mrežu. Janmaat je poravnao u 38. minuti s desetak metara od gola. Puncheon je iskoristio izostanak reakcije Newcastleove obrane i početkom drugog dijela poluvolejem vratio prednost gostima.

Aarons glavom izjednačuje u 74., a minutu kasnije poništen je gol Zahe za Palace. Aarons se opet našao u glavnoj ulozi u 88. minuti i pogodio stativu. Williamson je naletio i pogodio za potpuni preokret. Sudac je odlučio da će se igrati najmanje sedam minuta nadoknade, a u petoj Zaha uspijeva donijeti barem bod Crystal Palaceu.

Swansea izgleda sjajno na početku sezone. U četvrtoj utakmici došao je do četvrte pobjede, 3:0 protiv West Bromwich Albiona, i barem privremeno zasjeo na čelno mjesto tablice.

Dvostruki strijelac Dyer zadao je prvi udarac gostima već u drugoj minuti zabivši iz teškog kuta. Routledge je u 22. na spektakularan način s ruba šesnaesterca povisio rezultat, a Dyer je u 70. realizirao Sigurdssonovu asistenciju.

West Ham i dalje ne zna za domaću pobjedu ove sezone. Poslije poraza od Tottenhama u ligi i Sheffield Uniteda u Capital One kupu, najteži je pretrpio od Southamptona.

Morgan Schneiderlin bio je dvostruki strijelac za Svece. Nakon što je Noble uz malo sreće doveo West Ham u vodstvo, Schneiderlin je u završnici prvog dijela uspio zabiti prvi gol. U drugom dijelu je iskoristio slabo branjenje domaće momčadi, a u strijelce se upisao i Pelle za svoj prvi gol za Southampton.

Charlie Austin donio je Queens Park Rangersima prvu pobjedu sezone, protiv Sunderlanda na Loftus Roadu. Zabio je u posljednjim sekundama prvog poluvremena i ostavio goste da se i dalje nadaju svojoj prvoj pobjedi.

• Obrisan korisnik30.08.2014. u 19:29
    da li će i danas Džeko pisati na twiteru " ha ha ha" ?
  • Obrisan korisnik30.08.2014. u 18:30
    Stoke me iznenadio, igrali su jako dobro, sve do zadnjih 20 minuta kad su se grcevito branili, ali i obranili. City je krenuo mlako, slicno kao i protiv LIverpoola, ali ovaj put nisu zabili u finisu pol. i to im se ovaj put obilo o glavu.Chelsea i Arsenal trljaju ruke.