Marin Vuković • nedjelja, 31.08.2014.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić i ovoga se vikenda upisao među strijelce, u trećem kolu engleske Premier lige jedini je od Tigrova pronašao put do mreže u porazu od Aston Ville. Liverpool je pak u derbiju kola na White Hart Laneu došao do visoke i uvjerljive pobjede nad Tottenhamom.

Nikica Jelavić ovu je sezonu otvorio u odličnoj formi, u tri dosad odigrana kola dvaput je pogađao mrežu protivnika, a to mu je pošlo za rukom i danas na gostovanju u Birminghamu. Taj pogodak, međutim, nije bio dovoljan Tigrovima, koji su poraženi s 2:1, što im je i prvi poraz u dosadašnjem tijeku sezone.

Dosad neporažena Aston Villa povela je u 14. minuti pogotkom Gabriela Agbonlahora, a u 36. minuti Andreas Weimann je udvostručio prednost domaćina. Tek u 74. minuti Tigrovi su uspjeli uzvratiti preko Jelavića, no usprkos činjenici da je Villa zbog ozljede Vlaara završila utakmicu s desetoricom, nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka.

Liverpool je na White Hart Laneu održao prezentaciju efikasnog nogometa i na teškom gostovanju došao do pobjede od čak 3:0. Mario Balotelli se našao u početnoj postavi Redsa i odigrao sat vremena, no usprkos nekolicini prigoda nije uspio doći do svog prvijenca u crvenom dresu.

Već u osmoj minuti Liverpool je skrenuo utakmicu u svome smjeru pogotkom Raheema Sterlinga, a tom minimalnom prednošću gostiju otišlo se na odmor. Svaki pokušaj Tottenhamova povratka u utakmicu uništen je već u četvrtoj minuti nastavka kada je Eric Dier povukao Joea Allena, a sudac pokazao na bijelu točku. Precizan je iz kazennog udarca bio kapetan Steven Gerrard.

Kad već do prvijenca nije mogao Balotelli, svoj prvi pogodak u Premier ligi u 60. minuti postigao je Alberto Moreno i zapečatio pobjedu momčadi Brendana Rodgersa, koji je danas pak upisao vlastiti jubilej: stoti je put vodio Liverpool s klupe.

Dejan Lovren je upisao novih 90 minuta u dresu Redsa i ovoga puta, za razliku od gostovanja u Manchesteru, može biti zadovoljan obavljenim poslom.

• Obrisan korisnik31.08.2014. u 17:37
    Gle čuda nema Škrtela i Johnsona i obrana igra puno bolje.Treba Lovrenu dati dobrog stopera i mogla bi ta obrana biti dobra!