Premiership, 3. kolo, 30.08.2014, 13:45 h
Burnley
Burnley 0:0 Manchester United
Manchester United

Ante Zovko • subota, 30.08.2014.

Louis van Gaal niti u četvrtoj službenoj utakmici kao menadžer Manchester Uniteda nije uspio doći do pobjede. Slabosti Unitedove obrane došle su opet do izražaja na gostovanju kod Burnleyja. Povratnik u Premier ligu bio je bliži vodstvu, a na kraju će biti zadovoljan s 0:0.

Najskuplji igrač u povijesti britanskog nogometa, Angel Di Maria, debitirao je za United i pokazao da će biti pojačanje, no ni nije uspio pronaći pravo dodavanje za Rooneyja, Van Persieja i Welbecka. Burnley može žaliti zbog velikih prilika na otvaranju susreta.

David Jones umalo je doveo Burnley u vodstvo dok momčadi još nisu niti uhvatile radnu temperaturu. U drugoj minuti zatresao je vratnicu, a minutu kasnije Evans griješi u vraćanju lopte De Gei koji je uspio nogom obraniti udarac Jutkiewicza.

Slaba realizacija koštala je Burnley u prvom dijelu jer je bio puno bolja momčad. Manchester United je uputio tek jedan udarac prema vratima domaćih.

Kako su završili prvo, domaći nogometaši krenuli su u drugo poluvrijeme, pokušavajući razvući suparnike po terenu i dobrom suradnjom su spriječili United da kreira ozbiljnije prilike. Prva veća ukazala se Rooneyju u 78. minuti, kad je ostao nečuvan poslije kornera na suprotnoj stativi i glavom gađao pored nje.

United je u posljednjih 20-ak minuta vladao posjedom lopte, ali ništa posebno nije uspio napraviti. Uglavnom se sve svodilo na ubačaje sa strane koje je domaća obrana znala raščistiti. Uz to se ukazao još jedan problem za Van Gaala, ozljeda Juana Mate koji je morao izaći iz igre, činilo se radi stražnje lože.

• Obrisan korisnik30.08.2014. u 21:51
    očito slijedi jedno sušno razdoblje, makar još je malo vremena prošlo za ono što van gaal želi uigrat, to sa 3 braniča je revolucija za premiership.. trebat će dosta vremena da igrači to usvoje, a opet pitanje je kolko će uspjeha donijet to u engleskoj..
  • Obrisan korisnik30.08.2014. u 19:32
    manchester united više nije ni pol tog imena od nekad. sjećam se njihovih blitzkrigova,onaj luđaki pritisak na obranu,ubacivanja,strah i trepet...a sad,neuigranost,nezainteresiranost,ne vidi se po njima da su prava klapa.šteta.ovo razdoblje će im biti tranzicijsko
  • Obrisan korisnik30.08.2014. u 18:33
    Imas pravo, on je vise za Kamen Ingrad. Jos me zanima sto je sa Shawom i Herrerom, sto ih se dovodilo ako ce dalje igrati Anderson, Young i isti od prosle godine.
  • Potapenko_0930.08.2014. u 18:31
    ej ej nije leeds pao s kruške
    Potapenko_09
  • Obrisan korisnik30.08.2014. u 18:27
    Katastrofa, iz utakmice u utakmicu katastrofa. Protiv Swansea nisam gledao, ali ovo i zadnje kolo nije normalno. Lako za to kaj nisu pobijedili, imali su isti skor i 2007. alida 2 tekme sa ovim igracima ne mozes sloziti normalnu akciju, to mi stvarno nije jasno. Young za Leeds nije dobar.