Villarreal
Villarreal 0:1 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 31.08.2014.

Kao što se i očekivalo, Barcelona uopće nije imala lagan posao na gostovanju na El Madrigalu. Domaći Villarreal potvrdio se kao vrlo težak protivnik i Barcelona je slavila kasnim pogotkom Sandra Ramireza u 82. minuti...

Villarreal je već odličnim nastupom u prvom kolu potvrdio kako ove sezone neće biti nimalo lagan protivnik. I protiv Barcelone je odradio dobru utakmicu i iako je Barcelona očekivano imala posjed lopte na svojoj strani, domaćin je također prijetio.

Prave prilike čekale su se dugo, a prvu veliku priliku imao je Villarreal koji je u 24. minuti mogao povesti nakon što je Cani pronašao Ruiza, ali on nije bio precizan iz dobre pozicije.

U 29. minuti Barcelona je bila vrlo blizu vodstva nakon što je pucao Messi, lopta se odbila od Triguerosa i pogodila vratnicu pri čemu je Villarreal imao dosta sreće.

U drugom poluvremenu ponovno je vratnica igrala važnu ulogu, a ovaj put spasila je Mathieua od autogola nakon nespretnog "čišćenja" ubacivanja poduzetnog Triguerosa.

Što je susret više išao kraju, Barcelona je sve više pritiskala pa su tako izgledne prilike propuštali Messi i Neymar, ali niti Villarreal nije bio bez šansi pa je tako u 72. minuti blizu pogotku bio Pina, no i njegov pokušaj zaustavila je vratnica.

U 83. minuti Barcelona je napokon stigla do prednosti. Neymar je lijepo proigrao Messija, ovaj u sredini pronašao Sandra Ramireza koji iz blizine jednostavno nije mogao promašiti.

Do kraja susreta Barcelona je uspješno sačuvala vodstvo i stigla do važna tri boda. Ivan Rakitić odradio je svih 90 minuta u veznoj liniji Barcelone.

• Obrisan korisnik01.09.2014. u 09:13
    @ Thiago "Nadao sam se da će Enrique detektirati probleme, ali u suštini je ostao isti k..." Enrique nije detektirao probleme a ti jesi? stvarno svašta...
  • orangecrush31.08.2014. u 23:45
    Defenziva Barce je napredovala ove godine jer se vratio dio onog starog presinga i više se trči. Rakitić se još dosta traži u toj cijeloj priči, a zadatak mu je da igra puno defenzivnije od Xavija kojeg ustvari mijenja tako da mu je i posao da "spašava" druge jer sad ustvari igraju s dva defenzivna... [više na forumu]
    orangecrush
  • Obrisan korisnik31.08.2014. u 22:20
    Ista priča kao i prošle sezone. 18 od 19 protivnika, izuzev Reala stane u svojih 30 metara sa svih 11 igrača i čeka da ispadnu Busquets, Alba i Alves i da udare neku kontru na dva stopera. A to se dogodi bar 2-3 puta svaku utakmicu. Razlika ove i prošlosezonske Barcelone je Rakitić koji igra... [više na forumu]