Juškevičius postigao šest trica, Litva rutinski eliminirala Koreju

Ante Zovko • srijeda, 03.09.2014.

Litavska reprezentacija ostala je u igri za prvu poziciju u skupini D Svjetskog prvenstva pobjedom 79:49 protiv Južne Koreje. O vodećoj poziciji odlučivat će međusobni ogled Litve i Slovenije u četvrtak.

Adas Juškevičius postigao je šest trica iz sedam pokušaja za 20 poena kod Litve koja je već na poluvremenu imala dvoznamenkastu prednost, a onda dominantnom predstavom u trećoj četvrtini razbila Korejce koji su u trećem periodu postigli tek četiri poena te ostali bez izgleda za prolaz u osminu finala.

Rezultat se počeo lomiti sredinom druge četvrtine. Pocius je vezao dvije trice i polaganje za 31:23, a Valančiunas je alley oopom u suradnji s Motiejunasom završio poluvrijeme postavivši 39:29.

Vasiliauskas, Motiejunas i Pocius iskoristili su nadmoć u reketu početkom drugog poluvremena i doveli Litvu na +16. Moon je zabio jedina dva poena iz igre za Koreju u trećoj četvrtini. Litva je postigla 18 i riješila sve dvojbe.

Iako se poraz Koreje očekivao, nije se očekivala tako beskrvna predstava azijske momčadi. Naime, Koreja niti jednom nije poslala Litavce na liniju slobodnih bacanja. Platila je to s 48 poena primljenih iz reketa.