Kelava i Brezovec debitirali, Čulina i Petković među strijelcima

Mihaela Bradovski • nedjelja, 07.09.2014.

Drugo kolo Serie B donijelo je niz nastupa hrvatskih nogometaša, a većina njih nalazi se u Speziji. U dresu ovog kluba debitirao je Josip Brezovec dok je Antonini Čulina zabio za pobjedu...

Carpi i Spezia upisali su u drugom kolu Serie B prve ovosezonske pobjede. Carpi je na svom travnjaku svladao Varese s 4:2 dok je Spezia bila bolja od Frosinonea s 2:1.

U redovima Carpija prvi nastup upisao je Ivan Kelava koji je na kraju prijelaznog roka stigao na posudbu iz Udinesea. Varese je u tom susretu vodio s 2:1 golovima mladog hrvatskog internacionalca Brune Petkovića i Brazilca Neta, ali Carpi je uspio napraviti preokret s tri gola u drugom poluvremenu.

Prvi pogodak za poravnanje na 1:1 postigao je Mbakogu da bi u drugom dijelu među strijelcima bili i Poli, Gagliolo i Lollo.

Spezia je u prvom kolu poražena upravo od Varesea s 2:1 da bi u drugom kolu na svom travnjaku istim rezultatom svladala Frosinone.

Trojica Hrvata našla su se u prvih 11 u sastavu Nenada Bjelice i to Josip Brezovec, Niko Datković i Antonini Čulina. Dok su Brezovec i Datković odradili svih 90 minuta, Čulina je na travnjaku proveo 75 minuta.

Za to vrijeme postigao je pogodak i to u 30. minuti za 2:1. Ebagua je doveo domaćina u vodstvo iz kaznenog udarca u sedmoj minuti da bi četiri minute kasnije Ciofani također iz kaznenog udarca poravnao na 1:1. Frosinone je susret završio s devetoricom igrača nakon što su isključeni u završnici Blanchard i Zappino.

• Obrisan korisnik08.09.2014. u 08:25
    nisam ni sumnjao da joza koji je u top formi nece ekspresno izboriti prvi sastav (zanimjlivo je da po transfermarktu spezia i rijeka imaju gotovo istu vrijednost , pogotovo kad se oduzme luka maric 1.5 mil)