Preldžić tricama donio preokret Turskoj protiv Australije za plasman u četvrtfinale

Ante Zovko • nedjelja, 07.09.2014.

Ogled Australije i Turske pokazao se najdramatičnijim dosad u osmini finala Svjetskog prvenstva. Emir Preldžić postao je turski junak pogodivši dvije trice u posljednjoj minuti kojima je donio pobjedu 65:64.

Australija je vodila većim dijelom utakmice, u trećoj četvrtini imala dvanaest poena prednosti, ali Turci su pokazali karakter i uvijek se vraćali u egal. Minutu prije kraja zaostajali su pet poena, ali Preldžić je pokazao veliku mirnoću i preciznost.

Australije je vodila većim dijelom prvog poluvremena stvorivši dosta poteškoća Turskoj napadačkim skokom. Turska trica nije naročito dobro funkcionirala početkom susreta, ali se poboljšala izvedba u toj kategoriji i Turci su se poslije 20 minuta približili na samo poen zaostatka (35:34).

Serija 13:2 donijela je Australcima vodstvo 48:36 na polovici treće četvrtine, no preko Savasa, Gönlüma i Preldžića, koji je pogodio tricu, Turska se vratila u egal (46:50) na kraju treće četvrtine. Ingles tricom vratio osam razlike, ali Turska je odmah srezala australsko vodstvo serijom 7:0.

Dellavedova je floaterom donio Australiji plus pet (64:59) pred posljednju minutu. Poslije minute odmora, Preldžić je bio hladnokrvan i smanjio na minus dva tricom. Australija nije iskoristila svoj napad, a Preldžić je opet uzeo stvari u svoje ruke te još jednom tricom donio Turskoj vodstvo pet sekundi prije isteka vremena. Ingles napravio korake i propala je posljednja australska šansa.

Preldžić i Güler su postigli po 16 poena kod Turske, a Arslam je dodao 11. Baynes je ubacio 15 poena kod Australije, Dellavedova 13.

Turska će se u četvrtfinalu ogledati s Litvom, koja je ranije u nedjelju izbacila Novi Zeland.

• vlacng08.09.2014. u 11:49
    Nema teorije da prođi dalje, ovo je bila najgora utakmica prvenstva.
    vlacng
  • Obrisan korisnik08.09.2014. u 10:03
    Bome Emir dobro igra, rutinirano iskusno... Dobar igrač...
  • Obrisan korisnik08.09.2014. u 08:03
    Preldžić je pokazao ko je gazda u ekipi. Turci slabi ali otvara im se ždrijeb. Australci namjerno izgubili i naštimali si "lakšeg protivnika". Pa sad mogu doma.
  • crodevils08.09.2014. u 07:28
    Ovi turci bi mogli daleko,a igraju očajno..
    crodevils
  • narada10807.09.2014. u 23:22
    ne znam za „najsretniju", Australci su u samoj završnici izgubili nekoliko jeftinih lopti. Čak ona zadnja je bila traljava. A čini se da Australci nisu znali da će u zadnjim napadima Turaka sve ići preko Preldžića, ili zašto nisu išli na foul? Australci dosta mogu žaliti da su ispustili... [više na forumu]