Uvjerljivi Poreč, Marina Kaštela i Umag, sigurni Gorica i Buzet

Zvonka Keliš • nedjelja, 14.09.2014.

Zanimljivo je bilo u sklopu drugoga kola Premijer lige u kojem su do slavlja stigle momčadi Marine Kaštele, Poreča, Buzeta, Gorice i Umaga, dok će Varaždin i Đakovo zaigrati u utorak, a Dubrava i Ivanić dan kasnije, a sve zbog obaveza u kvalifikacijama Kupa EHF.

Marina Kaštela - Karlovac 24:15 (8:8)

Momčad Karlovca, koja se proteklih sezona nalazila u samom vrhu Premijer lige, uslijed nastavka financijskih i inih poteškoća u svojim redovima, nastavila je i s lošim izdanjem te je nakon poraza od Gorice u sklopu prvoga kola upisala i uvjerljiv gostujući poraz od ekipe Marine Kaštele, koja je, pak, na otvaranju poražena od GRK Varaždina 1930. Domaćin dobro ulazi u dvoboj te preko Petra Topića odlazi na uvodnih 2:0 nakon čega se lagano razbuđuje i Karlovac koji ubrzo poravnava rezultat, ali ga i preokreće u svoju korist za vodstvo 3:2. Domaća momčad tada vraća svoje vodstvo te ga čuva sve do posljednjih nekoliko minuta prvoga dijela kada Karlovac nanovo pruža dobar otpor te poravnava na 8:8 s kojima se i odlazi na predah.

Uvodne minute nastavka ponudile su nekoliko domaćih mini serija pogodaka za odvajanje na 12:8, a potom i 17:9 nakon čega se gosti više ne uspijevaju vratiti u susret. Do samoga kraja Marina Kaštela osigurava slavlje s devet pogodaka razlike (24:15). Najefikasniji u redovima Marine Kaštele bio je Mario Ivanišević sa sedma postignutih pogodaka, Josip Pepur i Jure Galić sakupili su zajedno 17 obrana, dok je najbolji kod Karlovca bio Dino Štrucelj s pet golova, a vratari Mateo Radočaj, Antonio Glumac i Luka Prezelj obranili su ukupno 14 lopti.

Split - Poreč 22:31 (10:12)

Nakon što je u prvom golu iznenađujuće slavila nad Dubravom, ekipa Poreča u gostima je kod Splita pokazala što sve zna i umije te je itekako uvjerljivim slavljem 31:22 upisala nove premijerligaške bodove. Odlično je Poreč krenuo u utakmicu te je poveo 5:0, dok prvi pogodak za domaćina potom postiže Hrvoje Batinović. Iako do 23. minute susreta Split stiže na minus tri (6:9), do odlaska na odmor ne uspijeva poravnati rezultat već samo dodatno smanjiti svoj zaostatak na 10:12.

Nastavak susreta donio je novu seriju pogodaka Poreča koji se tako nanovo odvaja na sigurnu prednost (17:11). Gosti do samoga kraja, pak, dodatno povećavaju svoju prednost te na koncu slave s odličnih 31:22. Odlični su kod Poreča bili Tim Thoss i Ivica Gudić s po sedam pogodaka, Marin Sorić i Goran Čarapina sakupili su devet obrana, dok se kod Splita istaknuo Dino Banović s devet golova, a Ivan Budalić i Ivica Šimić obranili su 15 lopti.

Buzet - Bjelovar 26:24 (11:16)

Rukometaši Buzeta na samom su otvaranju nove sezone Premijer lige otkinuli bod riječkom Zametu da bi u novome kolu osigurala sigurno slavlje nad ekipom Bjelovara. Zanimljivo i borbeno bilo je od prve minute susreta, a do sigurnije prednosti gosti stižu u 12. minuti kada se odvajaju na 6:3. Hvatao je tada domaćin priključak, trudio se, no do odlaska na odmor Bjelovar je sigurno čuvao stečeno vodstvo te ga je i povisio na +5 (16:11).

Međutim, drugo je poluvrijeme donijelo veliku borbu za bodove u domaćem prvenstvu pa tako Buzećani polako, ali sigurno sustižu svog suparnika. Potpuni priključak zapravo uspijevaju uhvatiti tek tri minute prije samoga kraja kada Mario Galijot poravnava na 24:24, a potom uz Jadranka Stojanovića u posljednjim minutama osigurava svojom momčadi slavlje 26:24. U pobjedu svoje momčadi Mario Galijot ugradio je osam pogodaka, Aleks Jović i Elvin Jerman sakupili su 13 obrana, dok su Toni Ezgeta i Ivor Vidaković za Bjelovar zabili po šest golova, a Deni Prvonožac i Kristijan Janđel obranili su također 13 lopti.

Gorica - Spačva 30:25 (14:11)

Momčad Gorice do svog drugog je slavlja u novoj sezoni Premijer lige stigla na domaćem terenu gdje je sa sigurnih pet pogodaka razlike svladala ekipu Spačve iz Vinkovaca. Iako je domaćin poveo odmah na startu, Spačva uspijeva vrlo brzo poravnati rezultat te ga držati izjednačenim sve do sredine prvoga poluvremena (7:7). Tada Gorica ubacuje u brzinu više te se mini serijom pogodaka odvaja na 10:7 da bi na predah potom otišla sa sigurnih 14:11.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak dobre igre Gorice koja stečenu prednost više ne ispušta te je ubrzo uspijeva i povisiti. Pri ulasku u završnicu tako ima 23:18 da bi na kraju slavila 30:25. Ivan Laljek s osam je pogodaka predvodio Goricu do slavlja, Tomislav Sladoljev upisao je deset obrana, dok je Karlo Oroz u poraz svoje momčadi upisao šest golova, a Dražen Stojanović dodao 15 obrana.

Umag - Zamet 28:22 (11:10)

Prvu pobjedu i prve premijerligaške bodove u novoj je rukometnoj sezoni upisala i momčad Umaga koja je na svom terenu ugostila ekipu Zameta. Domaćin je dobro otvorio susret te se odvojio na uvodnih 5:0, no Zamet se tek tada uigrava i do 18. minute dvoboja osigurava izjednačenje 6:6. Nastavila se potom dobra borba za bodove i samo slavlje, no domaća momčad nanovo se odvaja te na predah odlazi s minimalnim vodstvom 11:10.

Odvojio se Umag u nekoliko uvodnih minuta drugoga poluvremena i na 13:10 nakon čega samo nastavlja povećavati svoju prednost. Zamet više nije uspio uhvatiti priključak stoga na kraju biva poražen 22:28. Teo Stapar za Umag je zabio deset pogodaka, Vuko Borilović, Tomislav Milinković i Elvedin Burnić zaustavili su ukupno 15 lopti, dok se kod Zameta Dario Černeka osam puta upisao u listu strijelaca, a Dino Slavić je obranio također 15 lopti.