Varaždin i Dubrava na domaćem terenu stigli do bodova

Marija Pastuović • četvrtak, 18.09.2014.

U preostala dva susreta drugog kola Premijer lige pobjede su upisali domaćini. Varaždinci su na domaćem terenu, nakon neriješenog rezultata na poluvremenu, uspjeli otići na +8 i zasluženo slavili nad Đakovom. Dubrava je nakon zanimljive završnice i izjednačenog susreta upisala bodove protiv Ivanića.

Varaždin – Đakovo 34:28 (13:13)

Varaždinci su bolje otvorili susret, poveli su 3:1, u 18. minuti imali su četiri pogotka prednosti, a vodstvo su čuvali sve do 22. minute kada izjednačujući zgoditak postiže Josip Punda. Poveli su opet domaćini, ali na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom.

Početkom drugog poluvremena Đakovčani su uspjeli i povesti, ali domaća momčad tada koristi slabiju koncentraciju protivnika i okreće rezultat ponovno u svoju korist, a do kraja susreta ga povećava i na +8. Gosti su zaostatak uspjeli smanjiti na konačnih šest pogodaka. Najbolji u pobjedničkim redovima bio je Ivan Horvat sa sedam golova, a stopostotni učinak imao je Vedran Huđ koji je postigao šest pogodaka. Vratar Mislav Lončar obranio je 17 lopti. Najefikasniji Đakovčanin bio je Krunoslav Pahanić s upisanih deset zgoditaka, a vratarski tandem Petrović-Rajković skupio je 11 obrana.

Dubrava – MRK Ivanić 29:24 (15:15)

Rukometaši Dubrave u drugom su kolu Premijer lige ugostili Ivanić te odnijeli pobjedu nakon napete i zanimljive završnice. Momčadi su utakmicu otvorile podjednako i igralo se gol za gol sve do 15. minute kada domaćini serijom 4-0 odlaze na tri pogotka prednosti, no Ivanić uzvraća te izjednačuje za neriješen rezultat na poluvremenu.

U nastavku se ponovno igra gol za gol, bez ozbiljnijeg odvajanja momčadi, a od 41. minute i pogotka Luke Vinkovića za 19:19, ekipe igraju četiri minute bez realiziranog napada. Ivan Dumenčić tada dovodi Dubravu u vodstvo, odlaze Zagrepčani i na dva razlike, ali gostujuća momčad izjednačuje na 21:21. Vinković matira protivničkog golmana za ponovnu prednost koju će njegovi suigrači sačuvati do kraja susreta.

Dubravu je do pobjede prevodio Ivan Dumenčić s devet zgoditaka, a njegovi suigrači Totić i Grahovac obranili su devet lopti. Po pet pogodaka za Ivanić postigli su Frano Veraja i Goran Bobić, a čuvar mreže Matej Mudrinjak upisao je sedam obrana.