Montpellier visoko svladao momčad Chamberyja, Bičanić najefikasniji kod gostiju

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.09.2014.

Šest od sedam susreta drugog kola francuskog rukometnog prvenstva našlo je na rasporedu za srijedu, a u čak pet utakmica pobjedu je odnio domaćin. Jedino je Nantes bio uspješan u gostima i to očekivano kod Tremblaya...

Montpellier - Chambery Savoie 32:22 (16:13)

Montpellier je na svom parketu potpuno zasluženo stigao do pobjede protiv Chamberyja. Slavio je s visokih 32:22 protiv neraspoloženih gostiju koji su imali previše izgubljenih lopti i nikako nisu mogli držati korak s odličnim domaćinom. Čak 18 izgubljenih lopti Chamberyja dok je s druge strane Montpellier imao 11 manje i tu je ključ ovako lagane pobjede domaćina.

Gosti su u minusu bili punih 50 minuta, od trenutka kada je Montpellier golom Mateja Gabera poveo s 5:4 i više nije ispuštao vodstvo. Deset minuta prije kraja prvog dijela Edin Bašić smanjio je na 10:9, no nakon toga Montpellier radi seriju 4:0 i odvaja se na do tada najvišu prednost.

Susret je prelomljen na početku drugog poluvremena kada je uslijedila nova serija Montpelliera, ovaj put 5:1, poslije koje Chambery više nije uspio smanjiti visok zaostatak. Deset minuta prije kraja bilo je deset golova razlike, ubrzo i najviših 32:19.

U pobjedničkom sastavu kao i obično najefikasniji je bio Dragan Gajić s osam golova dok su po pet dodali Diego Simonet i Jure Dolenec. Venio Losert skupio je pet obrana. Na drugoj strani Damir Bičanić bio je prvi strijelac s pet golova iz devet pokušaja, a Jerko Matulić bio je precizan jednom iz četiri pokušaja. Na vratima je većinu vremena proveo Yann Genty i ubilježio je deset obrana.

Cesson Rennes - Fenix Toulouse 25:24 (13:9)

Zanimljiv dvoboj odigran je u Rennesu gdje je domaći Cesson svladao Fenix iz Toulousea s 25:24. Domaćin je do pobjede ipak došao lakše nego što to konačan rezultat pokazuje, tijekom susreta imao je visoku prednost da bi u završnici dopustio Fenixu smanjenje zaostatka i dolazak na samo gol minusa. Za potpuni povratak ipak nije bilo dovoljno vremena.

Vrlo loš završetak prvog poluvremena stajao je Fenix bodova, predugo je ostao bez postignutog pogotka, a na drugoj strani Cesson je ušao u vrlo dobro razdoblje. Događalo se do od 22. do 30. minute kada je domaćin napravio 6:0 seriju i na poluvrijeme otišao s vodstvom 13:9.

Na krilima tako dobrog završetka prvog dijela Cesson je igrao i u nastavku susreta da bi u posljednjih deset minuta ušao opušteno i dozvolio Fenixu veliku seriju za smanjenje zaostatka. Još u 50. minuti na semaforu je stajalo 23:17 za domaće da bi golom Pierricka Chellea osam sekundi prije kraja Fenix smanjio na konačnih 25:24. Srećom po Cesson, vremena za poravnanje nije bilo.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji bio je Mathieu Lanfranchi sa šest golova dok je Damir Batinović susret završio s dva gola iz tri pokušaja. Jerome Fernandez ponovno je predvodio Fenix, ovaj put postigao je sedam golova, no obrana domaćina limitirala ga je na samo pet šuteva iz igre. Miha Žvižej dodao je šest golova, a Wesley Pardin 15 obrana.

Prvo slavlje branitelja naslova, Markotić dobar u pobjedi Aixa

Dunkerque se oporavio od poraza u prvom kolu i na svom je parketu bio bolji od Nimesa rezultatom 27:25. Mogao je branitelj naslova i bezbolnije završiti posao, imao je visoku prednost tijekom prvog poluvremena da bi u 40. minuti Nimes uspio doći do poravnanja. Ipak Nagy, Pejović i Afgour uspjeli su odvojiti momčad Dunkerquea na pristojnih plus tri i Nimes više nije uspio doći do poravnanja.

Točku na i stavio je Afgour 50 sekundi prije kraja golom za konačnih 27:25. Uz Vincenta Gerarda koji je skupio 14 obrana, istaknuo se Baptiste Butto s osam golova iz deset pokušaja dok je kod gostiju isti broj golova uz dva pokušaja više postigao Pawel Podsiadlo.

Aix je na svom parketu igrao protiv Creteila i također stigao do prve ovosezonske pobjede (29:26). Gosti nisu uspjeli materijalizirati dobru igru iz prvog poluvremena, kako se susret bližio kraju, sve više su padali i Aix je to iskoristio predvođen vrlo raspoloženim Mickaelom Illesom koji je susret završio s osam golova iz isto toliko pokušaja.

Robert Markotić dobro je odradio svoj dio posla i bio je strijelac četiri puta iz pet pokušaja. Na drugoj strani osam golova postigao je Hugo Descat dok je Mate Šunjić obranio dvije lopte iz šest pokušaja.

Selestat je na svom parketu stigao do očekivanog slavlja protiv Istresa s glatkih 35:30. Gosti su mogli upisati i puno teži poraz nakon što je domaćin od 35. do 48. minute napravio 13:3 seriju i pobjegao na 32:21. Trio Snorri Stein Gudjonsson (deset golova) - Frederic Beauregard (osam golova) - Richard Kapellin (16 obrana), bio je previše za Istres. U njegovom sastavu Yvan Gerard je postigao deset golova, a Stefan Vujić tri iz šest pokušaja.

Teže od očekivanja do pobjede je stigao Nantes na gostovanju kod Tremblaya. Domaćin se odlično držao, stvorio je gostima dosta problema, međutim pobjeda je na kraju otišla na stranu gostujućeg sastava koji je tako ostao neporažen, a Tremblay i dalje traži prvu pobjedu. Nikolas Claire predvodio je pobjednika s osam golova, a na drugoj strani pet je postigao Audray Tuzolana.