LNH, 2. kolo, 18.09.2014.
Saint-Raphaël
Saint-Raphaël 32:31 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Prvi poraz rukometaša Paris Saint-Germaina, Kopljaru polovičan uspjeh sa šest pogodaka

Mihaela Bradovski • četvrtak, 18.09.2014.

Kompletirano je drugo kolo nove sezone francuskog rukometnog prvenstva i baš kao i uvodno donijelo je poraz jednog od dva glavna kandidata za vodeću poziciju. Rukometaši Saint-Raphaela izborili su na svom terenu pobjedu protiv PSG-a...

Saint-Raphael - Paris Saint-Germainn 32:31 (15:14)

Prvo kolo francuske rukometne lige donijelo je poraz branitelja naslova Dunkerquea, a već u idućem posrnuo je i drugi najozbiljniji pretendent na titulu najbolje momčadi. Na vrhu ljestvice tako se s maksimalnim brojem bodova nakon puna dva kola nalaze Montpellier, Nantes i Cesson.

Uvodne minute dvoboja pripale su domaćoj momčadi u čijim je redovima u tim trenucima posebno raspoložen bio Morten Olsen s tri precizna pokušaja. PSG-ov bolji period krenuo je u 10. minuti s prvom obranom Thierryja Omeyera. Dodao je francuski vratar tome još dvije u nizu, na drugoj strani terena precizni su bili Kopljar, Hansen i dva puta Honrubia i Gardentov je sastav sa 6:7 stigao do +3.

Klupa Saint-Raphaela reagirala je na tu negativnu seriju minutom odmora te se taj potez odmah potom pokazao odličnim potezom. Iza Omeyera u kratkom su periodu pogađali Atlason i Abily, a novo je izjednačenje stiglo s 22. minutom. Za 12:12 poentirao je Di Panda. Do kraja prvog dijela minimalnu prednost imale su obje strane, a na odmor se otišlo s pogotkom prednosti na strani Saint-Raphaela.

A nakon polovice dvoboja pune preokreta uslijedilo je nastavak u istom tonu. Već u prvoj akciji drugog dijela Narcisse pogađa za 15:15, minutu kasnije prednost gostima vraća Kopljar, a hrvatski reprezentativac domaću mrežu po peti put gađa u 37. minuti za +2. Nakon promašaja kojim su mogli stići do novog poravnanja rukometaše Saint-Raphaela još jednom "spašava" time-out i na ulasku u posljednjih 15 minuta preko Olsena dolaze do 24:23.

Kopljar u devet minuta prije kraja prelazi u vodstvo na klupskoj listi strijelaca, no njegov šesti zgoditak dovoljan je bio tek na smanjenje zaostatka na dva razlike. Nakon zgoditka Alexandera Lynggaarda za domaćih 30:26 uslijedile su minute s nekoliko nanizanih obrana Đukanovića i Omeyera, ali i tehničkih pogrešaka poslije čega je PSG-u ostalo premalo vremena za pokušaj dolaska barem u egal. 10 sekundi prije isteka vremena Melić je realizirao sedmerac za konačnih 32:31.

Na putu do ove pobjede Saint-Raphael predvodio je Olsen s 10 zgoditaka, ali i vratar Slaviša Đukanović sa 16 pročitanih udaraca. Jednak učinak na vratima PSG-a imali su zajedno Annonay (7) i Omeyer (9), Melić je susret završio s 5/5 učinkom, dok su najviše zgoditaka, njih šest, postigli Kopljar (6/12) i Hansen. Jakov Gojun zaradio je jedno isključenje.