Premiership, 4. kolo, 14.09.2014, 17:00 h
Manchester United
Manchester United 4:0 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Ante Zovko • nedjelja, 14.09.2014.

Predstavivši na Old Traffordu nove igrače Angela Di Mariju, Daleyja Blinda, Andera Herreru i Radamela Falcaa, Manchester United je s 4:0 protiv Queens Park Rangersa došao do prve pobjede sezone i prve pod vodstvom Louisa van Gaala.

Niko Kranjčar, koji se vratio u QPR posljednjeg dana prijelaznog roka, odigrao je cijelu utakmicu za goste iz Londona koji su prelagano primili golove.

Već poslije sat vremena postavljen je konačni rezultat. Angel Di Maria postigao je prvijenac i sudjelovao u akciji za još jedan pogodak. Ander Herrera i Wayne Rooney riješili su pitanje pobjednika već do poluvremena, a Juan Mata je postavio konačni rezultat početkom drugog dijela.

Van Gaal je u napadu krenuo s Rooneyjem i Van Persiejem. Radamel Falcao je bio na klupi do drugog poluvremena, zbog jet-laga, pojasnio je Louis van Gaal.

United je dominirao od početka, no bilo je teško probiti gusti blok Rangersa. Učinio je to na kraju Di Maria iz slobodnog udarca s desnog krila. Bio je to više nabačaj, ali je lopta preletjela sve igrače, odbila se o travnjak ispred gola i prevarila vratara u 24. minuti.

QPR-ov napad bio je praktički besposlen dok je United pokušavao posjed lopte pretvoriti u nešto konkretnije. Na kraju je je desetak minuta kasnije Di Maria povukao kontru i ubacio Rooneyju, čiji je udarac odbijen, da bi Herrera pospremio loptu u mrežu.

Gosti su na kraju platili neaktivnost i već do poluvremena predali sve nade. Rooney je u 44. minuti ostavljen na rubu šesnaesterca i engleski napadač to koristi kako bi postavio 3:0. Iz tri gola u okvir United je postigao tri gola.

Ako je treći gol bio lagan posao za Manchester United, četvrti je bio nevjerojatno lagan. Ovaj put Di Maria je ostavljen nečuvan da puca s 25 metara, a nitko nije čuvao Matu koji je lagano plasirao četvrtu loptu u mrežu gostiju.

• Obrisan korisnik15.09.2014. u 08:13
    napokon pobjeda, napad nije problem kad nebude Van Perisa tu su Falcao i Rooney i obratno
  • Obrisan korisnik14.09.2014. u 23:48
    Di Maria se odmah fenomenalno uklopio! Nadam se da ce tokmak Perez vidjeti ove golove.
  • Obrisan korisnik14.09.2014. u 20:19
    Bila je ovo sjajna predstava Uniteda, izgledali su kao momčad s glavom i repom. Di Maria i Mata su odigrali sjajne utakmice, a ako još RPV proigra ova momčad bi čak mogla razmišljati o naslovu (premda mislim kako je Chealsea napravio puno bolji posao za obu sezonu).Ajmo United.
  • Obrisan korisnik14.09.2014. u 20:14
    Svi su najjaci osim Chelsea unutar 2 boda, bit ce borba za LP do zadnjeg kola. United nije mogao biti los kao do sad. Van Persie je za sada van forme, ali ako ekipa proigra i on ce.
  • Obrisan korisnik14.09.2014. u 20:06
    Naprijed genijalno, odostraga hm, hm... Tak nekak je par godina izgledala Barca, dok se nije opametila...