Premiership, 4. kolo, 15.09.2014, 21:00 h
Hull City 2:2 West Ham
West Ham

Jelaviću 90 minuta u uzbudljivom remiju Hull Cityja i West Hama

Ante Zovko • ponedjeljak, 15.09.2014.

Hull City je dvaput vodio protiv West Hama u posljednjoj utakmici četvrtog kola premier lige, ali je završilo 2:2 poslije sjajnog drugog poluvremena u kojem su pala tri pogotka.

Nikica Jelavić odradio je puno posla u 90 minuza za Hull koji je zbog autogola svog kapetana ostao bez pobjede. Bio je to susret u kojem je domaća momčad predstavila četiri debitanta, a gostujuća tri i koji se rasplamsao u drugom poluvremenu. Na kraju je svatko mogao do pobjede, no Hull se morao zadovoljiti drugim, a West ham prvim remijem sezone.

Hull je stigao do prvog vodstva u 37. minuti. Elmohamady je sjajno pronašao debitanta Abela Hernandeza, koji glavom pogađa donji kut ne ostavivši vrataru Adrianu niti malo šanse.

Niti McGregor na vratima Hull Cityja nije imao šanse kod briljantnog udarca Ennera Valencije s tridesetak metara početkom drugog poluvremena. Lopta se od prečke odbila u gol. Kao i Hernandezu za Hull, i kolumbijskom napadaču bio je to prvijenac za londonski klub.

Domaći su vratili prednost zahvaljujući Diameu, koji je ukrao loptu Kouyateu poslije ubačaja sa strane i poentirao s dvadesetak metara u gornji kut. Sam Allardyce izgledao je gnjevno na klupi gostiju zbog nonšalancije u obrani, ali samo minutu kasnije osmijeh mu se vratio na lice.

Sakho je pucao, a lopta se odbila o domaćeg braniča Daviesa i završila u mreži. McGregor nije mogao spriječiti autogol.