Premiership, 4. kolo, 13.09.2014, 13:45 h
Sergio Agüero 28'
Martin Demichelis 84'
Manchester City

Ante Zovko • subota, 13.09.2014.

Martin Demichelis donio je pogodak za 2:2 Manchester Cityju protiv Arsenala u derbiju četvrtog kola Premier lige u Londonu. Arsenal je gubio poslije prvog poluvremena, ali se vratio s dva pogotka u deset minuta drugog poluvremena. Na kraju je dobro prošao što nije izgubio utakmicu.

Calum Chambers
81'
15
Alex Oxlade-Chamberlain
88'
8
Mikel Arteta
90'+5'
Samir Nasri
46'
10
Edin Džeko
67'
11
Aleksandar Kolarov
77'
Manuel Pellegrini

Sergio Agüero doveo je City u vodstvo sredinom prvog poluvremena. Jack Wilshere golom je i asistencijom za Alexisa Sancheza odigrao ključnu ulogu u preokretu Arsenala no završnica dvoboja pripala je u potpunosti Manchester Cityju, koji je poslije Demichelisovog gola imao velike šanse za osvajanje sva tri boda.

Topnici su dobro počeli susret, spustili loptu za zemlju i visokim tempom radili dobre kretnje prema naprijed. Welbeck je mogao okruniti tu bolju igru kad je se odlučio za lob preko Harta i pogodio unutarnji dio stative umjesto sigurnijeg šuta.

Kako to obično biva s Arsenalom, protivnik je kaznio promašaje. Ovaj put to je učinio Agüero. Odlično se pozicionirao iza Flaminija kako bi dočekao Navasov ubačaj na pravom mjestu i poentirao iz blizine u maniri rasnog finišera.

Poslije više od sat vremena, Arsenal je konačno iskombinirao željenu akciju. Wilshere je donio loptu iz sredine, ostavio za Ramseyja, a Velšanin mu je vratio asistencijom u kazneni prostor. Wilshere je nadtrčao Clichyja i iz zahtjevnog kuta pogodio gol.

Poslije neuvjerljivog početka drugog dijela, Arsenal je konačno pronašao ritam i Sanchez je to kapitalizirao sjajnim pogotkom. Kompany je u pokušaju izbijanja dobacio samo do Wilsherea, koji vraća u šesnaesterac, a Čileanac volejom zabija za 2:1.

Nije se dugo čekao Cityjev odgovor. Prvak je ovaj put iskoristio poznato slabo branjenje prekida domaće momčadi. Demichelis je najviše skočio poslije kornera i odlično glavom pogodio za izjednačenje. Kolarov je bio u prilici donijeti sva tri boda Cityju, no njegov snažni šut odsjeo je na okviru.

Arsenal se u posljednjim trenucima povukao čuvajući bod i umalo to platio gubitkom i tog boda. Koscielny je pogrešno vratio loptu svojem vrataru i pogodio stativu, a potom je zbog zaleđa poništen Nasrijev gol.

• crodevils13.09.2014. u 20:03
    ponekad mi se čini da wenger više ne zna što radi.. a za ozila ću opet reći da nije zvijezda,a da on nikada neće uspjeti biti predvodnik arsenala.. jednostavno nije igrač da u važnim tekmama pruži maksimum... ipak nije arsenal real
    crodevils
  • Obrisan korisnik13.09.2014. u 16:00
    Mislim da se igra Arsenala većinom može svesti na ovo što sam preuzeo s jednog satiričnog portala: " Ipak, oni će i dalje da igraju lepo i dovoljno neodgovorno da svaka njihova utakmica bude zanimljiva za gledanje jer ih krasi ta divna navika da prime dva gola u prvih 7 minuta i onda se do kraja... [više na forumu]
  • orangecrush13.09.2014. u 16:00
    Ovo više nisu ni loše predstave Ozila. Ovo je sramota i pljuvanje u lice svakom navijaču Arsenala. A zašto je igrao 90 minuta to samo Wenger zna. Volim vjerovati da će vratiti formu, ali takva nezainteresiranost, manjak borbenosti, neodgovornost i šetkaranje po terenu su neshvatljivi, posebno u... [više na forumu]