Veszprem uz Alilovića i Sulića uvjerljiv protiv Metalurga, Tatran Prešov slavio nad Vojvodinom

Danijela Lemaić • subota, 20.09.2014.

Momčad Veszprema je u svojoj dvorani ugostila ekipu Metalurga u sklopu trećeg kola SEHA Gazprom South Stream lige, dok je u Slovačku kod Tatran Prešova stigla Vojvodina. Mađarska ekipa nastavila je s dominacijom te je upisala pobjedu nad igračima Line Červara, dok su Slovaci stigli do druge regionalne pobjede slavljem nad Vojvodinom.

MKB-MVM Veszprem - Metalurg 33:21 (18:10)

Subota je u Veszprem Areni bila rezervirana za susret SEHA GSS lige, točnije, njenog trećeg kola u sklopu kojeg je u Mađarsku doputovao makedonski Metalurg. U svom šestom regionalnom nastupu Mađari su nastavili svoju dominaciju te su s uvjerljivih +12 stigli do nova tri boda na ljestvici, dok je s druge strane, pak, Metalurg upisao svoj drugi poraz.

"Želio bih čestitati Veszpremu na pobjedi i rezultat govori sam za sebe. Igrao je odlično cijelu utakmicu kako u napadu, tako i u obrani. Mi smo imali problema s njegovom 6-0 obranom, a ni u napadu nismo bili najbolji. Naši mladi igrači krenuli su bolje u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno za bolji rezultat", rekao je Metalurgov strateg Lino Červar.

Susret u Mađarskoj pogotkom otvara Renato Sulić da bi mu s druge strane odmah odgovorio Pavel Atman za 1:1. Prebacili su tada domaćini u višu brzinu te preko Gašpera Marguča i Gerga Ivanscika otišli na +3 (4:1). Smanjio je to Luka Cindrić na 2:4 te je Metalurg bio na dva do tri pogotka zaostatka sve do 12. minute dvoboja kada se s par serija zgoditaka Veszprem odvaja na +4 (8:4), a potom i na +6 (12:6). Makedonci su teško pronalazili put do mreže stoga se na odmor otišlo pri rezultatu 18:10 za domaćina.

Dobra igra Veszprema nastavila se i u drugom poluvremenu, naime, nastavak golovima otvaraju Laszlo Nagy i Marguč za 20:10, a post od pogodaka kod Metalurga prekida Cindrić za 11:20. Novi uzastopni pogodci Mađara ostavljaju Makedonce na minus 13 (12:25) te su do kraja susreta svoj zaostatak uspjeli tek smanjiti na 21:33 što je ujedno bio i konačan rezultat.

Kod Veszprema najefikasniji je bio Gašper Marguč sa sedam pogodaka, dok je jedan manje imao Christian Zeitz. Renato Sulić zabio je četiri pogotka, dok su na vratima Roland Mikler i Mirko Alilović zajedno sakupili osam obrana. U redovima Metalurga istaknuo se Luka Cindrić sa šest zgoditaka, dok je njih četiri dodao Vuko Borozan. Vratarski tandem Mitrevski-Kocić zaustavio je sedam lopti.

"Obrana nam je bila dobra danas i dolazili smo do lakih golova. Metalurg nije imao neke od svojih najboljih igrača danas te smatram da su neki od njih zaigrali, ova utakmica bi nam bila mnogo teža. Sada se možemo okrenuti pripremama za Ligu prvaka", kazao je trener Veszprema Carlos Ortega.

Tatran Prešov - Vojvodina 36:30 (19:14)

Rukometaši Tatran Prešova u sklopu trećeg kola SEHA Gazprom South Stream lige ugostili su ekipu Vojvodine s kojom su se početkom rujna susreli u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Slovaci su i u ovaj susret ušli kao favoriti te su, unatoč brojim ozljedama u ekipi, stigli do sigurnog slavlja u SEHA GSS ligi.

"S obzirom na to koliko povrijeđenih igrača imamo igrali smo vrlo dobro. Smatram kako nas je pobjeda u Zagrebu podigla i samim time utjecala na današnju igru. Igrali smo dobro i u potpunosti smo zasluženo slavili", kazao je Dominik Krok, strijelac četiri slovačka pogotka.

Dainis Kristopans s dva uzastopna pogotka otvara utakmicu u Prešovu da bi minutu kasnije Sergo Datukashvili postavio 1:2. Krenuli su tada domaćini s odvajanjem od protivnika te su preko Radoslava Antla i Viacheslava Sadovyja ostavili Vojvodinu na minus četiri (3:7). U 16. minuti susreta malo popušta slovačka obrana što, pak, dobro iskorištava gostujuća ekipa koja je zaostatak smanjila na minus dva (8:10). Tada se probudio Jakub Krupa na slovačkim vratima te pomogao ekipi da se nanovo odvoji na +4 (18:14), a da se na odmor otiđe pri 19:14 pobrinuo se Antl koji iz kontre postiže pogodak.

Nastavak nije donio nikakve promjene stoga je domaća ekipa nakon tri minute u drugom poluvremenu vodstvo povećala na +7 (22:15). Usporili su tada Slovaci te je Vojvodina smanjila na minus pet (20:25). Držala se ta rezultatska razlika sve do 50. minute dvoboja kada serijom 3-0 Tatran Prešov odlazi na +7 (32:25) da bi Michal Kopčo to povećao na osam zgoditaka vodstva (34:26). U posljednjoj minuti utakmice Strahinja Stanković i Bojan Todorović smanjuju zaostatak Vojvodine i postavljaju konačnih 30:36.

Tatran Prešov je do druge regionalne pobjede vodio Radoslav Antl s devet zgoditaka, dok su po njih šest imali Jakub Hrstka i Dainis Kristopans. Među slovačkim vratnicama Jakub Krupa zaustavio je 13 lopti. U redovima Vojvodine najefikasniji je bio Strahinja Stanković s osam golova, njih pet imao je Sergo Datukashvili, a vratar Bojan Perović sakupio je sedam obrana.

"Čestitam Tatranu na zasluženoj pobjedi. Mislim da je ozljeda Uroša Elezovića dosta utjecala na našu igru, naime, samim time imali smo jednog igrača manje u rotaciji i to je jedan od razloga za naš poraz. Nismo igrali onako kako smo se dogovorili prije utakmice i zbog toge je rezultat takav kakav je", rekao je nakon susreta Bojan Todorović.

• Obrisan korisnik21.09.2014. u 04:21
    Cindric 6/7 :) Odlicno igra novu sezonu,samo tako dalje Luka :D 11.10. 2014. Ogulinci dolaze u Zagreb u Arenu za tebe navijati i gledati kako rusis Zagreb u inat njima,zato sta te nisu htjeli. IDEMOOOOOOOOOO KLICA :)
  • Obrisan korisnik21.09.2014. u 00:53
    Brate, kakva bre razbijacina. Metalurg je igrao sa drugi tim, sve mlade od 19-22 godine, od prve postave nisu bili: Mojsovski, Vugrinec, Stanic, Dimovski, Jonoski, Velko i Nikola Markovski... Razlika je samo to da je Veszprem svatio SEHA ligu jako ozbilno, a Metalurg koristi ligu samo kao laksi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.09.2014. u 00:48
    pitaju se u upravi mađara "što je nama ovo trebalo?"
  • crodevils20.09.2014. u 22:18
    i dalje je ovo razbijačina od strane veszprema.. nadam se da bi ih mogao netko malo zaustaviti,premda u ovom trenu se to čini nemoguće