SEHA GSS liga, 3. kolo, 20.09.2014, 17:00 h
Meškov Brest 28:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Pavlović u posljednjim sekundama donio Zagrebu prvo slavlje u Brestu

Zvonka Keliš • subota, 20.09.2014.

Hrvatski rukometni prvak zakoračio je ove subote u treće kolo SEHA GSS lige u sklopu kojeg je u dvorani Victoria u Brestu čekala momčad Meškova. Nakon ostvarenog polovičnog uspjeha u dosadašnjem regionalnom dijelu, PPD Zagreb se u Bjelorusiji minimalnim slavljem vratio na pobjedničke staze.

Meškov Brest - PPD Zagreb 28:29 (14:13)

3. kolo SEHA GSS lige

Meškov Brest: Čarapenka (8 obrana), Patotski (2 obrane); Božović 4, Manojlović, Kamišik, Špiler 1, Nikulenkau 1, Stojković 1, Šumak 3, Vukić 3, Baranau 1, Karačić 3, Rutenka 4, Razgor 3, Šilović 4, Astrašapkin
Trener: Željko Babić

PPD Zagreb: Ivić (5 obrana), Stevanović (7 obrana); Mihić, Brozović 4, Stepančić 3, Šprem 1, Čorić, Šebetić, Raković, Horvat 8, J. Valčić 4, T. Valčić 2, Obranović 1, Vuglač 4, Lukačec, Pavlović 2
Trener: Zlatko Saračević

Sedmerci: Meškov Brest: 3/4; PPD Zagreb: 3/6
Isključenja: Meškov Brest: 6 min.; PPD Zagreb: 4 min.

Momčad PPD Zagreba u sklopu trećeg je kola SEHA GSS lige, a nakon do sada ostvarenog polovičnog regionalnog uspjeha te promjene na klupi, stigla u bjeloruski Brest na uvijek teško gostovanje kod ekipe Meškova. Bjelorusi su, pak, svoje nove regionalne suparnike dočekali u punom naletu nakon osiguranog plasmana u skupinu A Lige prvaka te nakon sigurne dvije dosadašnje pobjede u SEHA ligi.

Trener Zlatko Saračević, koji momčad PPD Zagreba vodi do dolaska novog trenera, na teren je protiv Meškova poslao Filipa Ivića među vratnice, dok su se u prvom Zagrebovu napadu našli kapetan Zlatko Horvat, kao i Luka Stepančić, Ilija Brozović, Josip Valčić, Sandro Obranović te Lovro Šprem.

Iako gosti ne ulaze dobro u susret te čine nekoliko uvodnih pogrešaka za domaće vodstvo 2:0, do svog prvog pogotka u susretu stižu u petoj minuti da bi nekoliko trenutaka kasnije uspjeli i poravnati rezultat na 3:3. Posložila se tada bila obrana Zagreba, no Dzianis Rutenka i Ivan Karačić potom pronalaze put kroz gostujuću obranu i osiguravaju sigurnu domaću prednost 6:4. Zagrebaši pri ulasku u završnicu uspijevaju ponovno izjednačiti (9:9), no domaćin ubacuj u brzinu više te s mini serijom pogodaka odlazi na 12:9 da bi na predah otišao s minimalnom prednošću 14:13.

Nastavak susreta donio je promjenu na Zagrebovim vratima na koja je stao Ivan Stevanović te je odmah upisao par sigurnih obrana stoga njegova momčad ne dozvoljava suparniku da se znatnije odvoji. Nakon sedam minuta igre u nastavku PPD Zagreb tako još jednom izjednačuje rezultat (17:17) te je potom vrijeme za igru pogodak za pogodak. Meškov, pak, potom ubacuje u brzinu više te preko Sjarheja Šilovića, Viacheslava Šumaka te kapetana Ljube Vukića odlazi na sigurnih 21:18.

Do sredine drugoga dijela gostujuća se momčad ponovno vraća u igru te preko Šprema, Marija Vuglača i Obranovića postavlja 21:21, dok je do prvog vodstva u dvoboju dovodi dokapetan Josip Valčić. Nije, pak, trebalo dugo da Meškov vrati svoje vodstvo te putem sigurnog Simona Razgora s linije sedam metara, kao i svog vratara Vitalija Čarapenke osigurava 25:23. U posljednjim minutama susreta slijedi prava borba, Domagoj Pavlović i Horvat postavljaju novo izjednačenje (26:26), a nakon igre gol za gol Zagreb ima posljednji napad kojeg koristi Pavlović za prvo slavlje u Brestu 29:28.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Zlatko Horvat s osam postignutih pogodaka, a po četiri su dodali Ilija Brozović, Josip Valčić i Mario Vuglač. Vratari Ivan Stevanović i Filip Ivić sakupili su zajedno 12 obrana, dok su Vitalij Čarapenka i Dzmitrij Patotski obranili deset lopti. Najbolji kod Meškov Bresta bili su Janko Božović, Dzianis Rutenka i Sjarhej Šilović s po četiri gola, Ljubo Vukić i Ivan Karačić dodali su po njih tri, a David Špiler zabio je jedan gol.