SEHA GSS liga, 3. kolo, 21.09.2014, 20:15 h
Vardar Skoplje 32:21 Nexe Našice
Nexe Našice

Vardar slavljem nad našičkim Nexeom stigao do četvrte pobjede u SEHA GSS ligi

Danijela Lemaić • nedjelja, 21.09.2014.

Rukometaši Nexea upisali su i četvrti ovosezonski poraz u SEHA GSS ligi, naime, nakon poraza od PPD Zagreba, Meškov Bresta i Veszprema, Našičani su doputovali u Skoplje, a očekivano su tamo slavili rukometaši Vardara.

Momčad Nexea od početka sezone nema lak zadatak, naime, u prva četiri susreta SEHA Gazprom South Stream lige snage je odmjerila s teškim protivnicima. Na otvaranju sezone poražena je od PPD Zagreba, na prvom gostovanju izgubila je od Meškov Bresta, u Mađarskoj se nije mogla nositi s Veszpremom, a treće kolo Regionalne lige donijelo je put u Skoplje kod Vardara. Aktualni regionalni prvak pokazao se spretnijim te je na kraju stigao do četvrte ovosezonske pobjede.

U Skoplju je trebalo proći dvije minute od početka susreta da stigne prvi gol, a prvi se na listu strijelaca upisao Alex Dujšebajev za početno vodstvo domaćina. Marko Mrđenović vratio je to na 1:1 te se izjednačeno igralo sve do 11. minute susreta kada Vardar preko Matjaža Brumena i Dujšebajeva odlazi na +3 (5:2). Dobra obrana Makedonaca nije previše dopuštala Nexeu da se približi te je tako gostujuća momčad ostala na minus četiri (4:8), a ta se razlika zadržala sve do odlaska na odmor kada je semafor pokazao 15:11.

Iako je nastavak dvoboja otvorio domaćin pogotkom za 16:11, Can Celebi s dva uzastopna pogotka smanjuje zaostatak Nexea na 13:16. Unatoč velikoj borbi Našičana, Makedonci su pojačali tempo te su serijom 3-0 svoju prednost povećali na +6 (20:14) da bi se u posljednjih deset minuta susreta ušlo s +7 (26:19). Do isteka 60. minute vodstvo domaćina se dodatno povećalo stoga je konačan rezultat bio 32:21.

Kod Vardara najbolji je bio Sergei Gorbok s pet pogodaka, dok su po jedan manje dodali Daniil Shishkarev, Dobrivoje Marković i Alex Dujšebajev. Igor Karačić u listu strijelaca upisao se dva puta, a vratar Strahinja Milić sakupio je 19 obrana. U redovima Nexea istaknuli su se Albin Eter i Mirko Herceg svaki s po šest zgoditaka, dok je Can Celebi dodao njih četiri. Vratari Lelić-Juzbašić zajedno su zaustavili devet lopti.

Pred Nexeom je sada utakmica četvrtog kola SEHA GSS lige, naime, u subotu 27. rujna u goste mu stiže Radnički iz Kragujevca, dok će isti dan Vardar gostovati u Celju u sklopu prvog kola Lige prvaka.