Premiership, 5. kolo, 20.09.2014, 18:30 h
West Ham
West Ham 3:1 Liverpool
Liverpool

Marin Vuković • subota, 20.09.2014.

Nogometaši Liverpoola u samo pet dosad odigranih kola nove sezone upisali su čak tri poraza, a usporedbe radi tijekom čitave prošle sezone zabilježili su ih tek šest. Danas ih je na Upton Parku, prije svega zahvaljujući sjajnom uvodu utakmice, svladao West Ham rezultatom 3:1.

Vikend nakon uvodnog nastupa u Ligi prvaka nogometaši Liverpoola neće pamtiti po dobrome. U posljednjoj subotnjoj utakmici petog kola Premier lige West Ham je na Upton Parku slavio s 3:1 i prošlosezonske viceprvake gurnuo na deseto mjesto, s osvojenih samo šest od mogućih 15 bodova.

Za treći ovosezonski poraz Liverpoola osim najboljeg izdanja Čekićara ove sezone zaslužan je i vrlo loš početak utakmice. Već u drugoj minuti obrana Liverpoola slabu je reakciju skupo platila, a Winston Reid donio prednost domaćinu, da bi samo pet minuta kasnije semafor pokazivao 2:0, Diafro Sakho sjajno je prebacio Mignoleta i ponovno šokirao momčad s Anfielda.

Liverpool se probudio i u 26. minuti preko Raheema Sterlinga smanjio prednost domaćina, a u drugom poluvremenu pritiskom pokušavao doći do izjednačenja. Na putu gostujućim napadačima više se puta našao vratar Adrian, a dvije minute prije kraja otvorenu igru Liverpoola domaćin je kaznio trećim pogotkom. Konačan rezultat postavio je Morgan Amalfitano i uknjižio bodove Čekićarima.

Dejan Lovren je odigrao svih 90 minuta u obrani koja nakon današnjeg nastupa neće pobrati pohvale. Krajem prvoga dijela više je minuta proveo izvan stroja nakon sudara glavom sa suigračem Sakhom, ali se uz povez na glavi vratio na travnjak i ostao do samoga kraja.

• Obrisan korisnik21.09.2014. u 07:37
    Bacali su lovu na brdo poluigrača umjesto da su kupili pravog stopera i beka i napadača top klase.Ovako su stepenicu niže nego prošle sezone.Suarez je ne nadoknadiv.Ovo je jako loše!
  • Obrisan korisnik21.09.2014. u 02:20
    bravo za čekićare! pokazali su se kao tvrd orah, ove sezone puno bolji start nego prošle..za razliku od liverpoola!
  • Obrisan korisnik21.09.2014. u 00:32
    Lovrene, ako ovo čitaš: TI SI RUPENDA.
  • gerrard20.09.2014. u 23:55
    zaboravio sam spomenuti situaciju između adriana i balotelija..adrian je balotelija okrznuo nogom, baloteli nije odreagirao..ali da je bio netko drugi, mislim da bi bio crveni za adriana
    gerrard
  • Hrvoje199020.09.2014. u 22:36
    Izvrsna je ekipa ovaj Liverpool. Ovo je njihova godina. Nije meni šta su mi bili na listiću, jer san ispromašiva sve šta san taka, al sad bi volija ćut jedan intervju s Lovrenon, da mi objasni kako je sve ok, da je sve super, da pucaju na naslov prvaka. Nema veze sta in je skor u prvih pet kola dvi... [više na forumu]