Ante Zovko • nedjelja, 21.09.2014.

Manchester United doživio je iznimno neugodan poraz u Leicesteru nakon što je imao dva gola prednosti. Leicester City nadoknadio je 1:3 i pobijedio 5:3. Tottenham je opet razočarao domaće navijače u porazu od West Bromwich Albiona.

Manchester United predstavio je moćnu napadačku liniju, ali na kraju susreta postavlja se pitanje što je s kvalitetom obrambene linije, koja je prikazala očajnu igru u drugom poluvremenu protiv Leicester Cityja i četiri puta kapitulirala u drugom dijelu.

United je sjajno otvorio susret, s dva rana gola u tri minute. Falcao je prevario svog čuvara i ubacio Van Persieju na glavu, a Nizozemac uz malo sreće pronalazi put do mreže. potom je Rooney, koji je igrao povučeno iz dva najisturenija napadača, sjajno asistirao Di Mariji. Argentinac je utrčao u prostor i lobom svladao Schmeichela.

Leicester uzvraća u svojem prvom sljedećem napadu. Vardy je slomio Roja na desnom krilu i nabacio za Ullou, koji pogađa snažno glavom.

United je krenuo sjajno u drugo poluvrijeme i okrunio dominaciju u 57. minuti, kad je Herrera zabio poslije neuspješnog Di Marijinog šuta.

Sudačka pogreška vratila je Leicester u utakmicu. Mark Clattenburg procijenio je Rafaelov nasrtaj na Vardyja prekršajem za kazneni udarac iako je Vardy na isti način osvojio loptu od Rafaela prije tog prekršaja i sjurio se prema šesnaestercu. Nugent je smanjio na 2:3 s bijele točke, a Cambiasso dvije minute kasnije izjednačuje.

Louis van Gaal pokušao je nešto promijeniti ubacivanjem Januzaja i Mate, no momčad mu se potom potpuno raspala. Leicester je u 79. minuti povukao protunapad koji golom za potpuni preokret dovršava Vardy.

Blackett je u 83. kao posljednji čovjek obrane zaustavio strijelca četvrtog pogotka i dobio izravni crveni karton. Ulloa postiže svoj drugi gol iz jedanaesterca.

Još jedna "krezuba" predstava stajala je Tottenham gubitka domaćih bodova. West Bromwich Albion bio je opasniji i konkretniji na White Hart Laneu i iskoristio priliku poslije kornera u 74. minuti. Morrison je ostao sam i poentirao. Uz to je i Berahinu poništen gol u prvom dijelu poslije slabe reakcije Kaboula. Navijači su na kraju ispratili Spurse zvižducima.

• qvestor22.09.2014. u 14:42
    Vam Gaal misli da Blackett može biti Badstuber kojeg je u Beyernu izvukao iz omladinske školeali to nije tako sad treba čekat zimski prijelazni rok da bi se dovela kvalitetna pojačanja u obraniove sezone teško će Man Utd do europe
    qvestor
  • Mithrandir22.09.2014. u 10:41
    Možeš kupiti skupih zvijezda koliko hoćeš, ponajboljih napadača, možeš ako treba vratiti i C.Ronalda, ali sa ovakvom obranom nemožeš igrati ozbiljan, vrhunski nogomet i biti konkurentan za trofeje. Još pretprošle sezone kada su bili prvaci, bili su vidljivi veliki problemi u obrani(zbog kojih više... [više na forumu]