Niko Rukavina • subota, 20.09.2014.

U velikom talijanskom derbiju na San Siru, aktualni prvak Juventus pobijedio je Inzaghijev Milan s minimalnih 1:0 i zadržao maksimalan učinak bez primljenog pogotka i nakon trećeg kola. Juventus je bio bolja momčad, a do pogotka su došli u drugom dijelu, nakon odlične akcije Teveza i Pogbe. Za Milan je debitirao Fernando Torres.

U početnih 20 minuta nije bilo izrazitih šansi. Juventus je kontrolirao utakmicu. Igrali su s mnogo preciznih paseva koji su rezultirali velikim posjedom lopte. Milan se otvorio tek sredinom prvog poluvremena kada su iz daljine pokušali Poli i Asamoah no njihovi udarci završili su u čvrstom obrambenom bloku Juventusa.

Najveću prigodu u dotadašnjem dijelu utakmice imao je Japanac Keisuke Honda koji je glavnom odlično zahvatio centaršut, ali je Buffon bio na razini. Već sljedeće minute, za odličnu priliku izborio se Llorente, ali je Abbiati pravovremeno istrčao i blokirao udarac.

Abbiati je bio na visini zadatka i nekoliko minuta kasnije, kada je obranio udarac Pereyre. Za Milan su do kraja poluvremena iz daljine pokušali Menez i El Shaarawy, no Buffon je bez problema ukrotio oba udarca.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo novoga. I dalje se igralo pretežito na sredini terena. Utakmica je bila visokog ritma uz puno trke. No obje ekipe su igrale oprezno, bez previše rizika. Juventus je i dalje dominirao posjedom lopte.

Bolja igra Stare dame isplatila im se u 71. minuti. Nakon duplog pasa između Teveza i Pogbe, omaleni Argentinac našao se sam pred Abbiatijem i poentirao za, na kraju se pokazalo, konačnih 1:0 za goste.

Nedugo nakon gola, u igru je za Milan ušao Fernando Torres, novopridošlo pojačanje iz Chelsea. Iako je Milan prebacio igru na gostujuću polovicu, Juventus se kvalitetno branio te je i nakon trećeg kola uspio sačuvati svoju mrežu bez gola.

U prvoj utakmici dana, Cesena i Empoli podijelili su bodove u efikasnoj utakmici na kojoj je palo četiri pogotka. Domaćini su poveli pogocima Marilunga i Defrela u 30., odnosno 32. minuti. No Empoli je bio puno kvalitetnija ekipa. Bolja igra gostima se isplatila u drugom dijelu. Tavano je iz jedanaesterca smanjio, a konačni rezultat, 2:2, postavio je Rugani u 72. minuti utakmice.

Nakon uvodna dva poraza, Empoliju je ovo bio prvi bod u novoj sezoni, a Cesena se nakon nepuna tri kola nalazi na osmom mjestu s četiri osvojena boda.

Seria A 3. kolo, subota

Cesena - Empoli 2:2 (Marilungo 30', Defrel 32'; Tavano 55'-11m, Rugani 72')

• Obrisan korisnik21.09.2014. u 09:16
    Prije 10-12 god ovo je bio jedan on najvećih i najkvalitetnijih derbija, a danas srednja žalost. Nije serie a više što je nekad bila....šteta. Nadam se da će se talijani vratit na scenu za nekih 5,10 godina.
  • Obrisan korisnik20.09.2014. u 23:19
    Iako sam velikiii Juve fan moram priznat da je bolno gledat ovoliko loš Milan...istina je da su nešto bolji nego prošle godine, ali sve skupa je to tužno...u cijeloj tekmi jedan poluudarac glavom i to je to...u drugom poluvremenu je izgledalo kao da Juve igra protiv drugoligaša; totalna kontrola i... [više na forumu]
  • etti20.09.2014. u 23:15
    Dominacija od početka do kraja utakmice na užarenom San Siru. Nije Milan ništa posebno, teško će oni i do LP, morat će bolje igrati