Ante Zovko • nedjelja, 21.09.2014.

Roma je poslije sjajne uvodne partije u Ligi prvaka produžila pobjedničku seriju protiv Cagliarija u trećem kolu Serie A. Parma je preokretom u završnici došla do pobjede nad Chievom. Genoa je nadvisila Lazio minimalnom pobjedom.

Roma je nastavila dobru formu rutinskom pobjedom 2:0 protiv Cagliarija. Destro je zabio za vodstvo u desetoj minuti kad ga je na suprotnoj stativi pronašao Florenzi, a tri minute kasnije Gervinho asistirao je Florenziju, koji plasira loptu u bliži kut. Roma je pokazala premoć i prvu intervenciju vratar De Sanctis imao je tek desetak minuta prije kraja susreta.

Parma je u Veroni došla do prve pobjede sezone, 3:2 protiv Chieva. Izco je pogodio za domaćine u petoj minuti iz blizine i taj rezultat stajao je sve do 65. minute, kad su počeli frcati pogoci. Cassano je donio izjednačenje Parmi, a u 76. Coda donosi preokret. Coda je potom asistirao Cassanu za 3:1, a sedam minuta prije kraja Paloschi je smanjio zaostatak za Chievo.

Mauricio Pinilla donio je pobjedu Genoi protiv Lazija koji je od 85. minute igrao bez isključenog De Vrija. Dvije minute kasnije Pinilla je pobjegao gostujućoj obrani i glavom sjajno svladao Berishu.

Sassuolo niti poslije treće utakmice nije uspio upisati pobjedu remiziravši 0:0 sa Sampdorijom, koja je barem privremeno preuzela četvrto mjesto svojim drugim remijem sezone.