Josip Piršljin • nedjelja, 21.09.2014.

Još jednu dobru utakmicu odigrao je hrvatski veznjak u Interu Mateo Kovačić. Momčad iz Milana gubila je na Siciliji protiv Palerma, a prije odlaska na odmor Kovačić je izjednačio na 1:1 što se pokazalo vrijednim boda. U ranijem susretu Milan Badelj je upisao debi za Fiorentinu koja je minimalno pobijedila Atalantu.

Nakon što je zabio Sassuolu u visokoj 7:0 pobjedi, Mateo Kovačić je postigao svoj drugi gol u Serie A na gostovanju Intera u Palermu. Hrvatski je veznjak izjednačio na 1:1 pred kraj prvog dijela, a to je bio i konačan rezultat dvoboja.

Povratnik u prvi razred talijanskog nogometa vrlo je rano došao do vodstva. Već u trećoj minuti Vazquez je iskoristio veliku grešku Nemanje Vidića i zabio za 1:0. Inter je potom počeo više prijetiti golu Sorrentina, a izjednačenje je došlo u 42. minuti.

Kovačić je lijepim i preciznim udarcem izvan šesnaesterca poravnao rezultat, a osim toga imao je još nekoliko izvrsnih proigravanja. Mazzarri ga je zamijenio u 79. minuti. Iako je bilo još dobrih prilika na obje strane (Vazquez je pogodio vratnicu), ostalo je 1:1 čime će ipak zadovoljniji biti domaći.

U ranijoj utakmici Atalanta je u Bergamu ugostila Fiorentinu za koju je hrvatski veznjak Milan Badelj upisao debi. Bivši igrač HSV-a bio je u početnoj postavi Fiorentine, a zamijenio ga je u 56. minuti Slovenac Jasmin Kurtič. To se pokazalo dobrim potezom Montelle jer je upravo Kurtič bio strijelac jedinog pogotka na utakmici, samo dvije minute nakon ulaska.

Napoli će nakon trećeg kola ostati na tri boda. Gostovao je u Udinama gdje su domaći pogotkom Danila iz 70. minute došli do pobjede. Igor Bubnjić je za Udinese ostao na klupi, dok Josipa Radoševića nije bilo u zapisniku za ovaj dvoboj. Verona je istim rezultatom svladala Torino u gostima, gol je zabio Ionita, a za pobjednika nije nastupio Ivan Martić.

• Obrisan korisnik22.09.2014. u 11:22
    Kova ispunjava obećano, a to je da će od ove sezone početi zabijati. Prošle sezone 0 golova a ove 7 utakmica, 6 golova i 4 asistencije, jako lijepo to zvuči.
  • crodevils22.09.2014. u 07:44
    toliko oscilacija ne možeš naći koliko ih ima u interu.. a kovačić bi mogao postati predvodnik novog intera,ako ga ne prodaju
    crodevils
  • Obrisan korisnik22.09.2014. u 07:14
    Momčad se pogubila od 70. minute pa do kraja. Igrali su ko hrpetina pijanih poluprofesionalaca, a da na to Mazzarri nikako nije reagirao. Prošle godine je počeo sa sedam uzastopnih pobjeda pa je na kraju imao 15 remija. Ovu sezonu obaraju Mancinijev rekord od 18 rekorda; dva remija su već tu a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.09.2014. u 01:50
    @bmw - ha jebiga kad smo tak ponosan narod da nikad nebi pomislili na stranca kad imamo tolko strucnjaka... zamisli sta bi jedan Hiddink napravio s ovom veznom linijom, jos kad se perisic (i rebic) vrate...
  • Obrisan korisnik21.09.2014. u 23:45
    Ma mali se pretvara u pravu 10-ku.Kakav će to igrač bit.Sad kad pogledamo repku pa to mora svirat ko najbolja violina ili Kovač leti.Ja sam ionako za to da se dovede provjeren treneri koji će znat posložit ovo sve.Imamo vezu i napad da možeš birat,samo je malo teže uklopit jer nemamo pravih krilnih... [više na forumu]