Real Sociedad
Real Sociedad 1:2 Almería
Almería

Branimir Korać • nedjelja, 21.09.2014.

Odličnu utakmicu odigrali su na Anoeti Real Sociedad i Almeria, a gosti su priredili iznenađenje slavivši 2:1. Iako je Real Sociedad imao puno prilika, nije uspio preokrenuti rezultat i upisao je poraz...

Almeria je stigla do velika tri boda na gostovanju u San Sebastianu gdje je domaćin imao dosta nesreće i nije uspio doći do pobjede. Dva puta je gađao okvir gola, promašio niz velikih prilika što je Almeria na kraju kaznila.

Gosti su do vodstva stigli neočekivano nakon pola sata igre kada je Zubikarai pokušao izboksati loptu, međutim napucao je De La Bellu od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Deset minuta kasnije čistu priliku za domaćina propustio je Carlos Vela koji je dobio loptu potpuno sam u 16 metara, pucao iz voleja, ali pokraj gola.

Očekivao se pritisak domaćina od samom početka drugog dijela, on je i došao, ali je Almeria ponovno stigla do pogotka kada to nije bilo izgledno. U 51. minuti Verza je odlično ubacio, domaća obrana nije dobro reagirala i zaustavila Dos Santosa koji glavom zabija za 2:1.

Domaćinu nije pao moral nakon tog gola već je tražio smanjenje i dvije minute kasnije Inigo Martinez dobro puca glavom, ali lopta pogađa vratnicu. .

U 79. minuti gosti ostaju bez Dubarbiera koji zarađuje drugi žuti karton, a Real Sociedad dolazi do smanjenja zaostatka u 85. minuti. Castro je dobro primirio loptu u 16 metara i bez problema pogodio mrežu.

U 89. minuti još jedna nesreća za Real Sociedad, slobodni udarac sa 18 metara izveo je Pardo, no lopta je pogodila stativu.