Getafe
Getafe 0:3 Valencia
Valencia

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.09.2014.

Nogometaši Valencije sjajno su otvorili novu sezonu, a odličnu utakmicu odigrali su i na gostovanju kod Getafea. Sammirova momčad odradila je još jedan skroman nastup, a u lošu igru uklopio se i hrvatski reprezentativac...

Još jedan odličan nastup donio je Valenciji tri boda i drugu poziciju na ljestvici. U susretu protiv Getafea, gosti su dominirali od početka, bili bolji protivnik i na kraju zasluženo slavili iako su posljednjih 20 minuta minuta igrali bez isključenog Rodriga.

Gosti su poveli u sedmoj minuti iz akcije kojoj je prethodilo loše dodavanje Sammira, okončao ju je raspoloženi Paco Alcacer koji je iskosa došao pred Guaitu i zabio u padu za 1:0.

Već u 20. minuti bilo je 2:0 za goste. Još jedna brza i dobra akcija Valencije okončana je odličnom suradnjom Paca Alcacera i Andrea Gomesa koju Portugalac rutinski završava pogotkom.

Getafe se tako već nakon prvih 20 minuta našao u previsokom zaostatku dok je Valencia vrlo brzo riješila pitanje pobjednika. Točka na i stavljena je u 71. minuti kada je Naldo u 16 metara zakačio Feghoulija i skrivio kazneni udarac koji je Rodrigo pretvorio u pogodak.

Nakon što je povisio na 3:0, Rodrigo na sredini igrališta nepotrebno radi prekršaj za isključenje. Sammir je igru napustio u 57. minuti kada ga je zamijenio Diawara.