Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 2:8 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • subota, 20.09.2014.

Četvrto kolo španjolskog nogometnog prvenstva pred Real Madrid je postavilo gostovanje kod Deportiva. Kraljevi su pružili dobru igru te su bez većih problema došli do sigurne pobjede.

Nakon što su u prošlom kolu na Santiago Bernabeu poraženi od aktualnog prvaka Atletico Madrida nogometaši Kraljevskog kluba bili su uvjerljivi na otvaranju Lige prvaka te su u dobrom raspoloženju došli na gostovanje kod Deportiva.

Gostujući strateg Carlo Ancelotti odlučio je od prve minute na stopersku poziciju postaviti Varanea umjesto Pepea dok je na desnom boku započeo Arbeloa.

Prvi pokušaj gostiju gledatelji su mogli vidjeti u 12. minuti kada je Cristiano Ronaldo glavom uputio udarac prema domaćim vratima, ali bio je to lagan posao za vratara Luxa. Nekoliko minuta kasnije lopta se sretno odbila do Balea, ali Lux zaustavlja njegov s pet metara.

Gosti iz Madrida su imali većinom loptu u svojim nogama, ali nekakvih konkretnijih prilika nije bilo sve do 29. minute kada je centaršut uputio Arbeloa, u skoku je najviši Ronaldo koji id teške situacije zabija za vodstvo 1:0.

U 36. minuti Real Madrid je došao do novog pogotka. Benzema na rubu šesnaesterca pronašao Jamesa Rodrigueza koji bez puno razmišljanja neobranjivo pogađa u gornji lijevi kut za veliku prednost Kraljevskog kluba.

Igra Deportiva potpuno se raspala pa je prije odlaska na odmor Real Madrid došao do svoga trećeg pogotka. Lux je potpuno nepotrebno istrčao na 25 metara u pokušaju da zaustavi Benzemu, lopta se odbila do Ronalda koji bez problema pogađa nebranjenu mrežu za 3:0.

Nezadovoljan igrom svoje momčadi prije početka druge dionice domaći strateg je u igru uveo Domingueza i Cavaleira, a nakon samo šest minuta igre Deportivo je došao do pogotka. Lopta je Ramosa pogodila u ruku pa je sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u pogodak sigurno je pretvorio Haris Medunjanin.

Domaćini su nastavili s puno boljom igrom nego u prvom poluvremenu, međutim susret je i definitivno odlučen u 66. minuti kada Marcelo proigrava Balea koji zabija za 4:1. Međutim ni to nije bio kraj Deportivovim mukama. tek što je ušao u igru umjesto Luke Modrića Isco asistira za Balea koji postiže svoj drugi, a Realov peti pogodak.

Velike pogreške u igri domaćina nastavile su se u 78. minuti kada James oduzima jednu loptu i odmah proigrava Ronalda koji postiže šesti pogodak svoje momčadi. Prije kraja susreta gledatelji su vidjeli još čak tri pogotka. Prvo je za 6:2 pogodio Toche, a zatim na scenu stupa Javier Hernandez koji s dva lijepa udarca s ruba šesnaesterca postavlja konačnih 8:2.