Dubrava, Varaždin i Đakovo uvjerljivo svladali protivnike, Splićani upisali prve bodove

Marija Pastuović • ponedjeljak, 22.09.2014.

Treće kolo Premijer lige donijelo je zanimljive susrete, a do pobjeda s visokom razlikom stigli su Đakovo, GRK Varaždin 1930 i Dubrava. Slavlje su zabilježili i Spačva, Umag i Poreč, a bodove su podijelili Split i Ivanić.

Spačva – Marina Kaštela 20:17 (12:10)

Vinkovčani su, nakon preokreta krajem prvog poluvremena, upisali još jednu pobjedu, ovaj put nad Kaštelama. Početno vodstvo imao je domaćin, ali trima uzastopnim golovima u vodstvo su prešli gosti, a uspjeli su ga zadržati do polovice prvog dijela. Tada Spačva serijom 6-0 dolazi u prednost od četiri pogotka. Na poluvremenu je rezultat 12:10, a u nastavku, nakon dvije odigrane minute, Kaštelani vraćaju utakmicu u egal. Sve do pet minuta prije kraja susreta, vodstvo se izmjenjivalo, a u 55. minuti Spačva dvama golovima Karla Oroza i jednim Mirana Androša odlazi na +3, ne dozvolivši protivnicima da joj se približe.

Najbolji strijelac Spačve Slaven Šijaković postigao je pet pogodaka, a njegov suigrač Dražen Stojanović skupio je 13 obrana. U protivničkoj ekipi najefikasniji je bio Mario Ivanišević s četiri gola, a vratarski duo Pepur-Galić obranio je 14 lopti.

Karlovac – GRK Varaždin 1930 26:32 (12:15)

U trećem kolu Premijer lige Karlovac je na domaćem terenu poražen sa šest pogodaka razlike od Varaždina. Momčadi su podjednako otvorile utakmicu, a do prve ozbiljnije prednosti stigao je Varaždin kada je poveo 9:6, u 18. minuti susreta. Imali su gosti i pet pogodaka prednosti, ali Karlovac je zaostatak do poluvremena smanjio na tri gola razlike. U nastavku se ništa značajno nije mijenjalo, imao je Varaždin i +7 te je mirno susret priveo kraju.

Ivan Horvat, Ante Kuduz i Vedran Huđ postigli su po pet pogodaka za svoju momčad, Mislav Lončar zaustavio je 13 protivničkih pokušaja. U redovima domaćina najbolji je bio Matija Perajica s osam pogodaka, a vratari Karić-Prezelj obranili su samo pet lopti.

Đakovo – Buzet 26:20 (15:10)

Đakovo je upisalo nova dva boda uvjerljivom pobjedom nad gostujućim Buzetom. Susret su bolje otvorili gostujući igrači vodstvom 3:0, ali pogotkom Josipa Punde Đakovo je izjednačilo u 16. minuti, a na poluvremenu je imao prednost od pet zgoditaka razlike. Niti u drugoj dionici igre Buzet se nije uspio približiti, a Đakovčani su imali i +10. Buzet je do kraja utakmice zaostatak smanjio na šest pogodaka razlike.

Marko Nađ predvodio je Đakovo sa šest postignutih pogodaka, dok je raspoloženi vratar Mario Gagulić obranio 18 lopti. Vlado Matanović, Jadranko Stojanović i Mario Galijot najefikasniji su bili u redovima Buzeta, svaki s po četiri pogotka. Vratar Aleks Jović sačuvao je tri lopte.

Bjelovar – MRK Umag 30:32 (12:14)

Bjelovar je u sklopu trećeg kola Premijer lige na domaćem terenu upisao treći poraz od ekipe Umaga. Ipak, vodstvo se u prvih trideset minuta nekoliko puta izmjenjivalo, nakon početnog vodstva domaćina, u 11. minuti imali su gosti prednost od tri pogotka, uspjeli su Bjelovarčani u nekoliko navrata izjednačiti, ali na poluvremenu je rezultat bio 12:10 u korist njihovih protivnika. U nastavku su gosti otišli na +5, ali u 47. minuti pogotkom Luke Tandare Bjelovar je izjednačio. Uspjeli su i povesti, ali dvije minute poslije Valentino Ravnić upisao je zgoditak za ponovno vodstvo, koje je njegova momčad imala do završetka.

Umag je do pobjede vodio Marin Babić s osam pogodaka, a čuvari mreže Borilović-Milinković-Burnić zaustavili su 15 lopti. Igor Gašparović postigao je osam pogodaka, najviše za domaću momčad, dok su njegovi suigrači Prvonožac-Janđel uspjeli skupiti 11 obrana.

MRK Zamet – Dubrava 28:36 (14:18)

Dubrava je na gostujućem terenu, u Zametu, upisala drugu ovosezonsku pobjedu u Premijer ligi. Od početka do kraja utakmice, koja je išla u jednom smjeru, Zagrepčani su kontrolirali tijek susreta. Imali su u prvom dijelu prednost od pet pogodaka, a na poluvremenu je razlika bila četiri gola. Drugih trideset minuta Dubrava je odlično otvorila i povećala prednost na 25:18, protivnička momčad bila je nemoćna i gosti su na kraju slavili s osam zgoditaka više.

Luka Vinković upisao je 11 pogodaka, vratarski tandem Totić-Grahovac zabilježio je 12 obrana, a u Zametovim redovima najbolji pojedinac bio je Matija Golik sa sedam golova. Domaći vratari Đurica i Slavić upisali su 11 obrana.

Poreč – Gorica 32:30 (16:11)

Poreč je u sklopu trećeg kola stigao do trećeg slavlja porazivši gostujuću Goricu. Neizvjesnost u ovom susretu nije trajala dugo, nakon uvodnog vodstva Poreča, protivnici su ga uspjeli pratiti samo prvih nekoliko minuta, te u dva navrata izjednačiti. Domaća momčad u 11. minuti otišla je na tri pogotka razlike, vodstvo je čuvala sve do predaha te ga povećala na pet zgoditaka. U nastavku Gorica nije uspjela pružiti bolji otpor niti se ozbiljnije približiti, a Porečani su utakmicu bez poteškoća priveli kraju.

U pobjedničkim redovima najbolji je bio Marko Buvinić s postignutih osam pogodaka, dok je Goran Čarapina u pobjedu ugradio 11 obrana. Ivan Laljek bio je najučinkovitiji Goričanin s deset pogodaka, a vratar Tomislav Sladoljev skupio je čak 20 obrana.

MRK Ivanić – Split 27:27 (13:13)

Utakmica između Ivanića i Splita završila je podjelom bodova, ujedno i prvih upisanih kod Splićana. U prvih trideset minuta prikazana je podjednaka igra momčadi, uspio je Ivanić u četvrtoj minuti otići na dva pogotka razlike, ali Split je brzo odgovorio i do kraja poluvremena susret je bio u egalu, a rezultat je bio 13:13. U nastavku je Split nekoliko puta imao dva pogotka prednosti, a pet minuta prije kraja imao je i tri razlike, ali prednost nije uspio pretvoriti u pobjedu.

Gostujuću momčad do prvih bodova vodio je Hrvoje Batinović koji je postigao devet pogodaka, a čuvar splitske mreže Ivica Šimić upisao je devet obrana. Goran Bobić, Ivan Kolak i Frano Veraja u remi su ugradili svaki po pet pogodaka. Tandem Janeš-Mudrinjak uspio je zaustaviti 15 lopti.