Branimir Korać • utorak, 23.09.2014.

Istanbul je domaćin vrlo jakog Gloria kupa gdje su prvog dana pobjede upisali moskovski CSKA i Olympiakos. Moskovljani su svladali Crvenu zvezdu sa 77:72 dok je Olympiakos bio bolji od Anadolu Efesa sa 79:73...

Susretima između CSKA i Crvene zvezde te Olympiakosa i Anadolu Efesa otvoren je Gloria kup kojem je domaćin Istanbul. Do pobjeda su stigli Rusi i Grci i to nevelikom razlikom.

Dario Šarić i Dontaye Draper na jednoj strani te Oliver Lafayette na drugoj našli su se u dvoboju Efesa i Olympiakosa. Grci su na otvaranju turnira bili bolji sa 79:73.

Susret je odlučen u posljednje četiri minute kada su gosti napravili seriju 17:5, uspjeli se odvojiti i otići do pobjede. Inače, Olympiakos je odradio vrlo dobro prvo poluvrijeme, u završnici je serijom 10:0 pobjegao na 43:33, no u drugom dijelu istanbulska momčad imala je odgovor.

Dario Šarić ubacio je deset poena uz četiri skoka i dvije asistencije, a deset poena i dvije asistencije upisao je i Draper. Na drugoj strani Lafayette je upisao šest poena.

Strijelce Anadolu Efesa predvodio je Cedi Osman sa 17 poena, a na drugoj strani 20 poena ubacio je Matt Lojeski.

U drugom susretu Moskovljani su bili bolji od Crvene zvezde koja je odlično otvorila utakmicu, ali u nastavku je ipak ispustila ugodnu prednost. U prvoj dionici Beograđani su došli do dvoznamenkaste prednosti, međutim CSKA je uspio do posljednjih deset minuta napraviti potpuni preokret i doći do 59:51 na ulasku u zadnju četvrtinu. Itoudisova momčad uspješno je dovršila posao i stigla do pobjede.

19 poena kod CSKA uz osam skokova i sedam asistencija upisao je Manučar Markoišvili dok je 13 poena i osam asistencija (ali i osam izgubljenih lopti) dodao Miloš Teodosić. Kod Crvene zvezde 15 poena ubacio je Marcus Williams.

Gloria kup:
Anadolu Efes - Olympiakos 73:79
CSKA Moskva - Crvena zvezda 77:72

Foto - anadoluefessporkulubu.org

• Obrisan korisnik25.09.2014. u 15:21
    Matematičkim rječnikom rečeno ... ako je u Zadru bilo "samo" 2 hiljade ljudi onda je u Istambulu trebalo biti barem 400 hiljada ljudi na svakoj utakmici !!?? Kažu da je Istambul grad od oko 15 miliona ljudi. Zadar je u košarkaškom smislu "svemirski brod" za Istambul i slične... [više na forumu]
  • antitalent9124.09.2014. u 10:46
    Moram prokomentirati. Nekidan u Zadru četiri dana pripremni turnir, dnevna karta 40/50 kn, prosječno 2000 ljudi u dvorani. Većina novinara piše - premalo ljudi. Trenutno jednako jak pripremni turnir u Istanbulu, koji je multimilijunski grad, ljudi na tribini manje nego u Zd-u.