Branimir Korać • četvrtak, 25.09.2014.

Nakon četiri uzastopne pobjede u španjolskom prvenstvu, Barcelona je zaustavljena na gostovanju u Malagi. Susret je završio bez pobjednika, a katalonski div i dalje je jedina momčad koja nije primila pogodak ove sezone...

Malaga je ispunila cilj, ostala je neporažena u susretu s Barcelonom i prva je momčad ove sezone koju Barcelona nije uspjela svladati. Susret je završen bez pogodaka, Barcelona je imala više prilika, ali i Malaga je isto tako mogla do pogotka.

Ivan Rakitić odradio je svih 90 minuta, po običaju puno toga je zatvarao, odrađivao onaj "pozadinski" dio posla te je prijetio domaćinu opasnim ubačajima pred gola. Na žalost po Barcelonu, njegovi suigrači to nisu iskoristili.

U prvom dijelu bilo je malo prilika na obje strane. Barcelona je imala inicijativu, ali je teško lomila vrlo organiziranu Malaginu obranu. Najbolja prilika došla je na samom kraju poluvremena kada je Alba ubacio za Messija koji je ipak bio malo prekratak.

Nakon sat vremena igre još jedna dobra prilika za goste. Messi je izveo korner, Bartra je pobjegao čuvarima, ali pucao glavom iz odlične pozicije pokraj gola.

Ubrzo su zaprijetili i domaćini udarcem Rosalesa koji je otišao malo pokraj vratnice da bi iz slobodnog udarca u 71. minuti odlično pucao Luis Alberto, ali Bravo je sjajnom obranom spasio mrežu.

U 82. minuti zagužvalo se u 16 metara domaćina, Messi je nešto prigovorio Weligtonu, ovaj ga je uhvatio za bradu i odgurnuo nakon čega je Messi završio na travi. Bio je to znak za opće naguravanje iz kojeg su Weligton i Pique izašli sa žutim kartonima.

Do kraja susreta ozbiljnijih prilika nije bilo i Malaga odnosi veliki bod.

Sevilla se izjednačila na vrhu s Barcelonom pobjedom na domaćem travnjaku protiv Real Sociedada. Pobjedu joj je donio Barcelonin igrač Gerard Deulofeu koji je dobro reagirao na dodavanje Benoita Tremoulinasa.

Gosti su davali sve od sebe za poravnanje, međutim obrana Seville uspjela je sačuvati ovo vodstvo.

Do prve ovosezonske pobjede stigao je Levante koji je u gostima svladao Granadu s minimalnih 1:0 pogotkom Rubena Garcije.

• Obrisan korisnik25.09.2014. u 13:35
    Odlična utakmica mog kluba! Ove godine je ekipa nešto jača i uigranija pa ćemo se lakše probiti do sredine.
  • Obrisan korisnik25.09.2014. u 08:17
    Ako Barca ne dobije 4-0 odmah je kriza,iako su ti dani davno iza nas al novinari po svom
  • Obrisan korisnik25.09.2014. u 00:45
    Dovoljno mi je vidjeti da je Rakitić u sastavu... rezultat ne moram ni gledati!