Četiri gola Duvnjaka: Kiel i RN Löwen sigurni, Magdeburg iznenadio Flensburg

Danijela Lemaić • četvrtak, 25.09.2014.

Nakon deset dana stanke nastavila se rukometna sezona u Njemačkoj. Šesto kolo Bundeslige započeto je s tri susreta u kojima je Kiel uvjerljivo slavio nad Bietigheimom, kao i RN Löwen nad Göppingenom, dok je Magdeburg iznenadio Flensburg. Također, odigrana je zaostala utakmica trećeg kola u sklopu kojeg je Minden iznenađujuće slavio nad berlinskim Lisicama.

Rhein-Neckar Löwen - Frisch Auf! Göppingen 26:20 (10:9)

Njemački Lavovi u svojoj su dvorani ugostili ekipu Göppingena te bez prevelikih problema stigli do šeste uzastopne pobjede u Bundesligi, dok je gostujuća momčad upisala prvi poraz od početka sezone.

Dobro su u susret krenule obje ekipe stoga se veći dio prvog poluvremena igralo u gotovo izjednačenom tonu. Iako u 11. minuti Löwen odlazi na +3 (6:3) preko Patricka Groetzkog, ubrzo je Göppingen sustigao domaćina te izjednačio na 6:6. Do odlaska na odmor igralo se pogodak za pogodak, a da se u svlačionice otiđe pri 10:9 pobrinuo se Uwe Gensheimer pogotkom s linije sedam metara.

Nastavak je donio nešto bolju igru Lavova stoga je domaćin u 45. minuti ostavio goste na minus četiri (13:17) te se ta rezultatska razlika držala sve do 55. minute kada RN Löwen dobro iskorištava greške Göppingena i odlazi na +6 (24:18), a ta se prednost zadržala sve do isteka 60. minute kada je semafor pokazao 26:20.

Alexander Petersson sa šest pogodaka vodio je RN Löwen do pobjede, dok je jedan manje dodao Patrick Groetzki. Vratar Niklas Landin sakupio je 14 obrana. U redovima Göppingena najefikasniji bio je Žarko Šešum sa šest zgoditaka, a čuvar mreže Primož Prošt zaustavio je 15 lopti.

SG BBM Bietigheim - THW Kiel 25:37 (12:22)

Kiel je u šestom kolu imao prilično lak zadatak, naime, gostovao je kod novog prvoligaša Bietigheima te je bez ikakvih iznenađenja uvjerljivo upisao petu ovosezonsku pobjedu.

Od prve minute Kiel je nametnuo svoj tempo te serijom 7-0 postavio rezultat 8:1. Iskustvo i forma Kiela pokazivala se iz minute u minutu stoga je Bietigheim teško pronalazio put do protivničke mreže. U 20. minuti dvoboja njemački prvak imao je +10 (16:6), a to je vodstvo zadržao sve do kraja prvog poluvremena kada se na odmor otišlo pri 22:12.

Bietigheim nije pronašao snage za ubrzati tempo te smanjiti zaostatak niti u drugom poluvremenu, dok je Kiel nastavio sa svojom dominacijom. Razlika od deset pogodaka držala se kroz cijeli drugi dio, a tek su pred kraj Christian Sprenger i Steffen Weinhold osigurali Kielu slavlje od +12 (37:25).

U redovima pobjedničke ekipe najbolji strijelci bili su Joan Canellas, Dominik Klein i Marko Vujin svaki s po šest golova, Domagoj Duvnjak dodao je njih četiri, dok je na vratima Johan Sjöstrand sakupio devet obrana. Julius Emrich Kielovu mrežu zatresao je šest puta, dok je čuvar mreže Jan Kulhanek zaustavio osam lopti.

SC Magdeburg - SG Flensburg-Handewitt 29:26 (13:8)

Aktualni europski prvak u sklopu šestog kola Bundeslige gostovao je kod Magdeburga koji je dobrim otvaranjem susreta osigurao iznenađenje kola. Naime, po isteku 60. minute slavlje je otišlo u ruke domaćina koji je tako upisao svoje četvrtu pobjedu, dok je, pak, Flensburg stigao do drugog poraza.

Magdeburg je dobro krenuo u utakmicu te serijom 3-0 postavio 4:1. Vratio je to Anders Eggert na 2:4, ali tada pojačava tempo domaćin te s nekoliko serija pogodaka ostavlja Flensburg na minus šest (3:9), a potom i na minus osam (3:11). Post od pogodaka za Flensburg prekida Anders Zachariassen, ali do odlaska na predah momci Ljubomira Vranješa nisu se uspjeli vratiti u igru te su tek smanjili zaostatak na minus pet (8:13).

Prvih deset minuta drugog poluvremena otišlo je u ruke Magdeburga koji je držao stečenu prednost, ali tada se bude Flensburgovci te smanjuju na 16:19. Iako su gosti u par trenutaka pokušali dodatno otopiti svoj minus, domaćini im to nisu dopuštali te dobro posloženom obranom držali vodstvo sve do posljednje minute susreta kada Magdeburg upisuje slavlje 29:26.

U redovima Magdeburga najefikasniji je bio Robert Weber s osam golova, dok je na vratima Jannick Green Krejberg obranio deset lopti. Kod Flensburga su najbolji bili Holger Glandorf, Jim Gottfridsson i Anders Eggert svaki s po pet pogodaka, a vratarski tandem Andresson-Moeller sakupio je 13 obrana.

GWD Minden - Füchse Berlin 30:21 (15:12)

Ekipe Mindena i Füchse Berlina ove su srijede odigrale zaostalu utakmicu trećeg kola rukometne Bundeslige, a nakon zanimljivih 60 minuta pobjeda je otišla, iznenađujuće, na stranu domaćina. Tako su momci Gorana Perkovca upisali treću ovosezonsku pobjedu, dok su s druge strane berlinske Lisice stigle do drugog poraza.

Susret dobro otvaraju vratari obje momčadi stoga prvi pogodak stiže u četvrtoj minuti kada za 1:0 domaćina siguran biva Christoph Steinert. Poravnao je Petar Nenadić na 1:1, ali tada prebacuje u višu brzinu Minden te odlazi na +3 (6:3), a stečeno vodstvo držao je sve do isteka 30. minute kada je semafor pokazao 15:12.

U drugom poluvremenu nastavila se dobra igra domaćina, dok se Berlin nikako nije mogao približiti svom protivniku na manje od tri gola. Minden je u 45. minuti preko Arnea Niemeyera otišao na +5 (21:16) i gotovo riješio susret u svoju korist. Gostujuća ekipa teško je slagala napad stoga je po posljednjem sučevu zvižduku Minden ostavio protivnika na minus devet (21:30).

Najbolji kod Mindena bili su Miladin Kozlina i Christoph Steinert svaki s po pet pogodaka, dok je vratarski tandem Vortmann-Eijlers sakupio 16 obrana. U redovima Berlina istaknuo se Petar Nenadić sa sedam zgoditaka, a vratar Silvio Heinevetter zaustavio je osam lopti.

16Ludwigshafen 35890:1035-14523
17Minden 34890:952-6222
18Erlangen 34850:943-9322
19SG BBM Bietigheim 34876:1045-16913