Četiri gola Kopljara u pobjedi Parižana, Losert dobar u glatkom slavlju Montpelliera

Mihaela Bradovski • srijeda, 24.09.2014.

Pet od sedam susreta trećeg kola francuske LNH odigrano je u srijedu, a u derbiju kola Fenix je u Toulouseu vrlo visoko slavio protiv prvaka Dunkerquea. Do glatkih pobjeda stigli su i PSG i Montpellier također u domaćim susretima...

PSG lakoćom slavio protiv Cessona

Rukometaši PSG-a na svom parketu dočekali su momčad Cessona iz Rennesa i upisali pobjedu 35:19. Vrlo visoko slavlje domaćina koji je tako nanio prvi ovosezonski poraz Cessonu, stiglo je ipak nešto lakše od očekivanja. Očekivao se puno jači otpor gostiju, međutim Parižani su bili raspoloženi i glatko su slavili.

Puno tehničkih pogrešaka i premalo raspoloženih igrača uz jasnu razliku u kvaliteti, glavni su razlozi ovakvog poraza. PSG je bio na visokoj razini, ozbiljno je ušao u utakmicu i vrlo brzo stekao prednost.

Gosti se nisu niti snašli, a već su zaostajali 5:1 i sve do sredine prvog poluvremena Parižani su lakoćom održavali prednost. Tu se Cesson uspio u jednom trenutku približiti na dva gola zaostatka, međutim uslijedio je odgovor domaćina koji je na odmor odnio prednost 15:10.

U drugom poluvremenu priči je brzo došao kraj, već polovicom drugog dijela PSG je imao dvoznamenkastu prednost i bilo je samo pitanje na kojem rezultatu će se zaustaviti.

Završilo je 35:19 uz odličan napadački učinak Mikkela Hansena koji je postigao osam pogodaka uz stopostotnu realizaciju, pet je dodao Luc Abalo, a Marko Kopljar postigao je četiri, ali uz čak osam promašaja. Igor Vori bio je precizan jednom. Kod gostiju sedam golova postigao je Mathieu Lanfranchi, a Damir Batinović pet iz 11 pokušaja.

Prvak teško stradao u Toulouseu

Briljantnim nastupom u drugom poluvremenu, Toulouse je pomeo s parketa aktualnog prvaka Dunkerque i upisao vrlo visoku pobjedu 33:25. Momčad Fenixa zaostajala je na odmoru, ali je u drugi dio ušla puno bolje, Dunkerque je sve više tonuo i na kraju je glatko poražen što mu je već drugi poraz ove sezone.

Prvo poluvrijeme nije dalo naslutiti da bi moglo doći do ovakvog raspleta. Dunkerque je održavao prednost i na odmor otišao s vodstvom 14:12 te najavio kako bi mogao slaviti na teškom gostovanju.

Međutim nakon što je poveo sa 16:14 u drugom dijelu, ušao je u velike probleme, domaćin je napravio seriju 9:2 i potpuno preokrenuo situaciju na parketu. Igrači Dunkerquea očajnički su pokušavali dostići zaostatak, međutim žurili su i griješili te su samo sve dublje tonuli.

Do kraja susreta u nijednom trenutku pobjeda Fenixa nije došla pod znak pitanja i domaćin je stigao do dva velika boda dok gosti imaju dosta razloga za zabrinutost na početku nove sezone.

Već po pravilu Fenix je predvodio s osam golova iz deset pokušaja Jerome Fernandez, a odličnu večer imao je i Miha Žvižej koji je dodao sedam golova iz isto toliko pokušaja. U gostujućem sastavu Baptiste Butto postigao je devet golova dok je potpuno podbacio Kornel Nagy sa samo dva pogotka iz devet pokušaja.

Losert vrlo dobar u pobjedi Montpelliera

S dobrim igrama nastavio je Saint Raphael koji je slavio kod Serdarušićevog Aixa s 35:29. Bio je to kvalitetan nastup gostujuće momčadi koja je serijom 4:0 u završnici prvog poluvremena pobjegla na +4 i do kraja susreta Aix nije došao bliže od tri gola zaostatka. Robert Markotić nije bio raspoložen, ostao je bez pogotka iz dva pokušaja, a Aixu nije pomoglo 11 pogodaka Klemena Cehta. Na drugoj strani odličnu večer imao je Slaviša Đukanović koji je ubilježio 16 obrana dok su se realizatorski s po šest golova istaknuli Geoffroy Krantz i Raphael Caucheteux.

U dvoboju momčadi koje nakon prva dva kola nisu imale niti boda, Istres je na svom parketu poražen od Tremblaya s 30:26. U domaćem sastavu Stefan Vujić zaradio je tri isključenja dok u napadu nije ostvario nikakav učinak. Do sredine drugog poluvremena susret je bio potpuno izjednačen, međutim tu se gosti uspijevaju odvojiti i do kraj nisu ispuštali prednost. Predvodio ih je sjajni Aljoša Rezar sa 17 obrana, a prvi strijelac bio je Oussama Boughanmi s pet pogodaka. U redovima poraženih devet pogodaka postigao je Theo Derot.

Selestatu na gostovanju kod Montpelliera nije pomoglo niti čak 25 obrana Richarda Kappelina i njegova momčad visoko je poražena 34:24. Kappelin nije mogao spasiti sve što je propusna obrana propuštala i Montpellier je visoko slavio. I na drugoj strani dobar posao odrađivao je Venio Losert koji je skupio 13 obrana, no imao je puno bolju pomoć od suigrača ispred njega. Slovenski duo Vid Kavtičnik i Dragan Gajić predvodio je Montpellier s po pet golova, njima se pridružio s istim učinkom i Diego Simonet, a na drugoj strani Snorri Stein Gudjonsson postigao je osam.